تیتر یاب جدیدترین مطالب و اخبار فارسی

مطالعات, و, نقشه های,طرح نهایی ,بیمارستان ,تخصصی ک ن

مطلب با عنوان مطالعات, و, نقشه های,طرح نهایی ,بیمارستان ,تخصصی ک ن از وبسایتهای مرجع دریافت و با درج لینک مستقیم منبع آن نمایش داده شده است. در صورتیکه مطالب نمایش داده شده شایسته تذکر میباشد، بر روی لینک درخواست حذف کلیک نمائید تا از دسترس عموم خارج گردد.مطالعات, و, نقشه های,طرح نهایی ,بیمارستان ,تخصصی ک ن

درخواست حذف اطلاعات
مطالعات و نقشه های طرح نهایی بیمارستان تخصصی ک ن تاریخ ایجاد 01/04/2017 12:00:00 ق.ظ تعدادبرگ: نقشه های اتوکد + مطالعات قیمت: 28000 تومان تعدادمشاهده 24
پروژه شامل مطالعات کامل(رساله) و نقشه های اتوکدی طرح نهایی مربوط به "بیمارستان تخصصی ک ن" می باشد.

کودک موجود کوچک و بسیار حساسی است که به هر محرکی ع العملی نشان می دهد ساخته و پرداخته ژنتیک و محیط می باشد و نیازمند مراقبت صحیح در تمام لحظات بخصوص در زمان بیماری دارد. کودک این مینیاتور زیبای خلقت برخلاف تصور ما انسان بالغ کوچک شده نیست این موجود کوچک دوست داشتنی در همه ی ابعاد از جمله گفتار و رفتار یک انسان بالغ متفاوت است. متفاوت بودن کودک با انسان بالغ محدود به مسائل رفتاری و گفتاری نیست. بلکه به حیطه بیماری و درمان نیز گسترش مییابد. از اینرو درمان ک ن نیازمند مسائل روانشناختی و عاطفی گسترده ای می باشد.از میان خیل بیماری های ک ن شاید سرطان یا به گفته مردمان قدیم سلاطون یکی از بزرگترین ناراحتی ها و بیماری چه برای والدین و چه برای کودک می باشد.
گذشته از روش های درمانی مختلف که برای این بیماری طاقت فرسا بکاربرده می شوند بنا مکان هایی برای گردهمایی ک ن دچار این درد مشترک و فراهم ساختن فضایی که این ک ن بتوانند از دغدغه های مشترک خود سخن بگویند و در پذیرفتن و قبول این بیماری بعنوان یک دوست خشن که می توان با آن مبارزه کرد، بسیار مفید است.
ک ن جزیی از جامعه انسانی به شمار می آیند، بنابراین به عنوان عضوی از جوامع شهری، باید از حقوق شهروندی به نحوه مطلوبی برخوردار باشند، و این در حالی است که با نیم نگاهی به فضاهای عمومی موجود می توان دریافت؛ ک ن و فضاهای مرتبط، به عنوان عناصر فراموش شده اماکن عمومی و اجتماعی لحاظ می شوند. به عبارت دیگر مکان های بازی و تفریح در پارک ها و مهدکودک ها، فضاهای جمعی ک ن را تشکیل می دهند که بی تردید در بسیاری موارد فاقد ضوابط و استاندارد محیطی - فضایی بوده؛ و فاقد مکانی ایده آل با چیدمان فضایی مطلوب هستند. از سوی دیگر رشد و شکوفایی هر جامعه ای در گرو بهره گیری از استعدادها و توانایی های موجود در آن جامعه است، لذا یکی از راه های مطمئن در تحقق این آرمان، فرآهم آوردن بستری مناسب جهت آماده سازی فعالیت های جمعی، فراروی همه استعدادهاست.
و.....

فهرست مطالب:
چکیده1
مقدمه2
تبیین سوژه3
روش تحقیق4
فصل اول: کلیات بیمارستان...16-6
گفتار اول: تاریخچه بیمارستان
گفتار دوم: شناخت بیمارستان، تعریف بیمارستان،انواع بیمارستان، دلایل ضرورت احداث بیمارستان ک ن
گفتار سوم: تیپولوژی بیمارستان
فصل دوم: بیمارستان در ایران21
گفتار اول: نگاهی کوتاه به سیاست گذاری ها در احداث بیمارستان: ارکان ارزشیابی، ابعاد استانداردهای در حال تدوین،معرفی دفتر منابع فیزیکی وزارت بهداشت، بحث ضرردهی بیمارستانهای موجود، سرانه تخت بیمارستانها،پروژه های بهداشتی.
فصل سوم: بیمارستان ک ن36-23
گفتار اول: نظرات ارائه شده راجع به ویژگی های بیمارستان ک ن
گفتار دوم: نمونه های بیمارستان ک ن
فصل چهارم: کودک، معماری، بیمارستان43-38
کودک و بیمارستان،مقاطع سنی استفاده کنندگان، کودک و دنیای اطرافش در بیمارستان،نیازهای روانی کودک، کودک و معماری، معیارهای کیفی فضا؛
فصل پنجم: معرفی فضاهی بیمارستان61-45
گفتار اول: بررسی عملکرد فضاهای مختلف
گفتار دوم: بررسی چگونگی استقرار فضاها و ارتباط فضاهای مختلف بیمارستان
فصل ششم: مفهوم طرح ریزی67-63
فصل هفتم: بررسی سیستم های تأسیساتی 72-69
فصل هشتم:شرح برنامه فیزیکی 75-74
فصل نهم: اقلیم و سایت..83-77
فصل دهم: معرفی طرح..103-85

چکیده:
طراحی هر فضایی مهم است ولی طراحی مراکز درمانی از اهمیت دو چندانی بر خوردار است زیرا در آن بسیاری تجهیزات خاص پزشکی در معالجه و مراقبت از بیماران و همچنین بسیاری از ملاحظات بهداشتی به کار گرفته می شود و ضمنا بسیاری ملاحضات روان شناختی فضا به جهت حالات روحی بیماران و همراهان آنان، کار طراحی این مرکز را پیچیده تر می کند.این مطلب وقتی اهمیت بیشتری می یابد که فضای خاص ک ن مد نظر باشد.
در طراحی بیمارستان ک ن دانستن اطلاعات جامعی از مراحل بهبودی کودک ، چگونگی مراقبت از او و همچنین نقش والدین در بهبودی کودک ضروری است.
معماری به عنوان رشته ای که کیفیت فضایی و محیط را برای ما تعریف می کند ، قادر است تا با برخورد صحیح با موضوع و در نظر گرفتن شرایط استفاده کنندگان به ایده ای صحیح برسد و آن را در قالب طرحی مناسب اجرا کند.
این پروژه طبق روال معمول از دو بخش"مطالعات و برنامه ریزی" و "طراحی" تشکیل شده است.
کلمات کلیدی مرتبط:
پایان نامه بیمارستان ,طرح نهایی , مطالعات, بیمارستان ک ن ,طرح معماری ,بیمارستان تخصصی ,رساله و نقشه, مرکز درمانی تخصصی ,ک ن ,فصل اول: کلیات بیمارستان...16-6 ,گفتار اول: تاریخچه بیمارستان ,گفتار دوم: شناخت بیمارستان، تعریف بیمارستان،انواع بیمارستان، دلایل ضرورت احداث بیمارستان ک ن ,گفتار سوم, مقالات مرتبط در این دسته مطالعات طراحی مرکز مشاوره و درمان افسردگی با رویکرد فضاهای شاد و سرزنده رساله طراحی بیمارستان طرح نهایی بیمارستان, مطالعات -معماری درمانگاه و کلینیک تخصصی, مطالعات -معماری مطالعات مجتمع درمانی - بیمارستان تخصصی بیماریهای پوستی ترمیمی و جراحی پلاستیک رایگان مطالعات بیمارستان ک ن مطالعات طراحی و معماری مرکز مشاوره و روان درمانی رساله بیمارستان ک ن سرطانی – مرکز درمانی فوق تخصصی ک ن سرطانی رساله طراحی بیمارستان با رویکرد تاثیر را ارهای طراحی پایدار در عملکرد درمانی بیمارستانها رساله طراحی مرکز حمایتی درمانی ک ن سرطانی بارویکرد معماری سبز رساله طراحی بیمارستان فوق تخصصی سرطان با رویکرد معماری پایدار مطالعات طراحی کلینیک تخصصی رساله طراحی بیمارستان مطالعات درمانگاه تخصصی مطالعات کلینیک تخصصی رساله طراحی کلینیک رساله طراحی بیمارستان مرکزی شهر رساله طراحی بیمارستان تخصصی ک ن - مطالعات طراحی بیمارستان تخصصی ک ن رساله طراحی کلینیک دندانپزشکیمنبع : http://rnbpp.persianblog.ir/post/4856