تیتر یاب جدیدترین مطالب و اخبار فارسی

نه بگویید…!!!!!

مطلب با عنوان نه بگویید…!!!!! از وبسایتهای مرجع دریافت و با درج لینک مستقیم منبع آن نمایش داده شده است. در صورتیکه مطالب نمایش داده شده شایسته تذکر میباشد، بر روی لینک درخواست حذف کلیک نمائید تا از دسترس عموم خارج گردد.نه بگویید…!!!!!

درخواست حذف اطلاعات
تابحال برای شما پیش آمده که در موقعیتی قرار بگیرید که گفتن نه دشوار باشد؟ بیشتر مردم هنگامی که در رودربایستی قرار میگیرند، راهی جز گفتن بله و قبول آنچه که به آن تمایل ندارند نمی بینند برای همین مجبور می شوید ساعتها و یا روزها از برنامه های خودتان عقب بیوفتید، فشارهای روحی را تحمل کنید فقط بخاطر اینکه نتوانستید درخواست را رد کنید و بگویید نه!
ابتدا باید ببینیم که چرا نمی توانیم نه بگوییم!
عواملی زیادی وجود دارد اما شاید یکی از مهمترین عوامل این است که میترسید بی ادبی باشد اگر نه بگویید!
از دلایل دیگر عدم نه گفتن این است که میخواهید همواره مورد تایید دیگران باشید و از اتفاقات و نوع برخورد بعد از نه گفتن می ترسید. البته این مورد به نحوه بیان نه بستگی دارد.اگر شما با لحنی بد و تمس آمیز نه بگویید قطعا پیامدهای بعد از آن بد خواهد بود اما اگر با توضیحی مختصر در کمال آرامش نه بگویید اتفاقات بعد از آن عادی و طبیعی خواهد بود.


اما چگونه نه بگوییم؟!


همانطور که در بالا اشاره کردیم اگر لحن خوبی داشته باشید، مطمئن باشید که عواقب بعد از آن خوب خواهد بود حال به بررسی این می پردازیم که چگونه با لحنی خوب نه بگوییم!؟
پس در ابتدا باید این طرز فکر رو که مخالفت با درخواست دیگران باعث ناراحتی و دلخوری می شود و شاید بی ادبی حساب بیاید رو کنار بگذارید چرا که معمولا در واقعیت اینطور نیست و این مساله تنها در فکر شما اینطور میگذرد!
سپس می توانید با بیان این جمله که الان سرم شلوغه و نمیتونم قول بدم که و یا خیلی دوست دارم انجامش بدم،ولی …یا درحال حاضر بهش احتیاجی ندارم ، اگه احتیاج پیدا بهت خبر میدم و یا حتی با بیان یک نه ، نمیتونم ، ببخشید! خود را از تفکرات عذاب آور پذیرش یک کار که خلاف میل خودتان است رها سازید.
پس از نه گفتن نترسید!

میتوانید برای ب اطلاعات بیشتر به سایت مشاوره ازدواج مراجعه کنید


منبع:e-teb.comمنبع : http://moshaverezanashooii.ParsiBlog.com/Posts/1986/نه بگوييد…!!!!!/