تیتر یاب جدیدترین مطالب و اخبار فارسی

شرکت فولاد ح ان

آخرین مطالب و اخبار وبسایت شرکت فولاد ح ان به صورت خودکار از سایت شرکت فولاد ح ان دریافت و با درج لینک مستقیم منبع آن نمایش داده شده است. در صورتیکه مطالب نمایش داده شده شایسته تذکر میباشد، بر روی لینک درخواست حذف کلیک نمائید تا از دسترس عموم خارج گردد.کاهش متقاضی در صنعت فولاد

درخواست حذف اطلاعات
بازار فولاد طی ماه های گذشته همواره مسیر افزایشی را پیش گرفته بود که این روند صعودی، طی هفته قبل هم ادامه داشت. به گزارش ح ان در اخبار بازار فولاد، شرایط موجود در بازار موجب شد تا اختلاف قیمت بین فولاد و سنگ آهن چشمگیر شود چراکه سنگ آهن بر خلاف فولاد در ثبات نسبی قرار داشت. این تفاوت نرخ، ناخودآگاه پتانسیل کاهش قیمت فولاد یا افزایش قیمت سنگ آهن را به همراه دارد در حالی که ثبات قیمت سنگ آهن چشمگیرتر از چیزی بود که انتظار می رفت.
طی هفته های گذشته کاهش قیمتی که رخ داد، موضوع عجیبی برای فعالان این حوزه بشمار نمی آمد چراکه انتظار عقب گرد قیمتی در این بازار وجود داشت. در حال حاضر نیز می توان گفت که بازار فولاد پتانسیل کاهش قیمت را دارد اما موضوعی که در حال حاضر مشهود است، فاز عدم وجود تقاضا و ید در بازار است بدین معنا که در بسیاری از بازارها محدودیت تقاضا وجود دارد اما در مقابل بخش عرضه به نسبت تقاضا در ثبات به سر می برد. البته آمارهای متضادی در این مورد وجود دارد از جمله عدم وجود عرضه کافی در بازار، اما نتیجه ای که از نوسان قیمت ها در بازار فولاد می توان گرفت، برتری عرضه بر تقاضا است که این روند موجب کاهش قیمت فولاد جهانی شده است.
از این رو هاب قیمتی که در بازار فولاد شاهد آن هستیم نتیجه تعرفه های رئیس جمهور می باشد که تأثیرات خود را در حوزه فولاد نشان داده است. البته این تأثیر در بازارهای مختلف با تأخیر همراه بوده است اما صنعت فولاد این واقعیت را بیشتر حس کرده بطوری که قیمت مقاطع فولادی دچار نوسان شدیدی شده است.
وضعیت بازار فولاد در حال حاضر، احتمال کاهش قیمت ها در آینده را تقویت می کند که این فرضیه با توجه به موجودی انبارها به نسبت تقاضا می تواند به حقیقت بپیوندد چراکه اکنون کاهش تقاضا در بازار چشمگیر شده است.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنیدمنبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/349/کاهش متقاضي در صنعت فولاد/
افزایش بی وقفه قیمت فولاد

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش فولاد ح ان در اخبار بازار فولاد، در حالی افزایش قیمت ها با شتاب رو به بالا در حرکت است که در بازار از مصرف کننده نهایی خبری نیست. طی هفته جاری انتظار میرفت که به دلیل آزاد شدن سقف رقابت در بورس کالا، روند قیمت گذاری به شیوه دیگری صورت گیرد و قیمت ها با کاهش مواجه باشد.
اما بر خلاف تصور، روز گذشته بار دیگر شاهد نوسان بی وقفه بازار بودیم. تجربه نشان داده که فولادسازان از هر فرصتی برای ارتقاء قیمت و ایجاد نوسان در حوزه فولاد استفاده می کنند و کاملا بدیهی است که حذف سقف رقابت در صنعت فولاد و آهن نیز یک استراتژی رو به جلو از سوی فولادسازان بوده است. متأسفانه تجربه ثابت کرده که در گذشته نیز به مراتب شاهد این نوسانات بودیم که حاصل سپردن عنان بازار به دست تولیدکنندگان بوده است.
پس از افزایش چشمگیر قیمت های محصولات فولادی با شروع اولین ماه از سال 97، بسیاری از فولادسازان بر این باور بودند که قیمت گذاری های دستوری ت موجب ایجاد نوسان در بازار شده است و اگر این دستورالعمل حذف گردد و سقف رقابت در بورس برداشته شود، قیمت ها نیز در مسیر کاهشی قرار خواهد گرفت. اما آنچه که این روزها شاهد آن هستیم، بازار سردرگم و از هم گسیخته است که باعث شده تا پس از 6 ماه سعی و خطا، بار دیگر به ابتدای خط برسیم.
اکنون که بازار به دست تولیدکنندگان افتاده است، افزایش بی وقفه و غیر معقول قیمت ها نیز مانند قبل ادامه دارد؛ در این میان مصرف کننده نهایی است که برای رفع نیاز مجبور است به قیمت های نجومی تن دهد و از این آشفتگی متضرر گردد.
شما مشتریان گرامی می توانید برای اطلاع از قیمت فولادهای آلیاژی از جمله، قیمت فولاد استنلس استیل، قیمت فولاد spk، قیمت فولاد تندبر و دیگر محصولات فولادی با کارشناسان ما در تماس باشید.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنیدمنبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/348/افزايش بي وقفه قيمت فولاد/
تغییر نرخ صادرات محصولات فولادی

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش فولاد ح ان در اخبار بازار فولاد، اعمال مقررات جدید داخلی و خارجی موجب بروز مشکلات زیادی برای فولادسازان به ویژه برای واحدهایی که در زمینهصادرات محصولات فولادی فعالیت دارند، شده است. بهمن تجلی زاده معاون فروش و بازاری فولاد خوزستان نیز در خصوص این موضوع بیان کرد: به تازگی شاهد تغییر نرخ پایه صادرات بودیم بطوری که این نرخ 10 درصد بیشتر از قیمت واقعی تعیین شده می باشد.
وی در ادامه افزود: قیمت اظهارنامه از سوی گمرک تا پیش از این 430 دلار بود اما اکنون به 500 دلار رسیده است. زمانی که شرکت ها با قوانین جدید متعهد شدند 500 دلار ارز به کشور باز گردانند، به قیمت واقعی این امر دقت نکرده اند چراکه قیمت واقعی پایین تر از این ارقام است؛ همین موضوع موجب بروز مشکلات متعددی برای فولادسازان شده است.
تجلی زاده با بیان اینکه فولادسازان مشکلات دیگری نیز دارند، گفت: مشکل دیگر فولادسازان را می توان عرضه های حداکثری در بورس کالا عنوان کرد که خوشبختانه با لغو قیمت گذاری دستوری امیدواریم این شرایط بهبود یابد.
طی سال گذشته صادرات فولاد از رقم 9 میلیون تن گذشت و پیش بینی شده است امسال به 11 میلیون تن برسد. با توجه به سند چشم انداز 1404 انتظار می رود مجموع صادرات حوزه فولاد حداقل به 15 میلیون تن برسد و گفته می شود با تلاش بی وقفه فولادسازان رسیدن به صادرات 20 میلیون تنی نیز دور از دسترس نیست. شرکت های بزرگ فولادی کشور در ماه های نخست امسال 3.1 میلیون تن محصول صادر د که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 درصد افزایش داشته است؛ اما با توجه به مقررات جدید و ارقام غیر معقول برای صادرات فولادسازان با مشکل مواجه شدند که امیدواریم با برنامه ریزی دقیق و پیگیری های مداوم، این مشکلات نیز از سر راه برداشته شود.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنید

نوشته شده در تاریخ: 1397/06/27منبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/346/تغيير نرخ صادرات محصولات فولادي/
شفاف سازی بازار فولاد

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش فولاد ح ان در تحلیل بازار فولاد، با حذف سقف رقابت محصولات فولادی از بورس، زمان آن رسیده که به حجم عرضه محصولات فولادی و مصنوعات ساختمانی توجه جدی نشان داده شود. آزادسازی قیمت فولاد بدین معنی است که بازار در مسیر شفاف سازی قرار گرفته و چیزی برای مخفی ندارد و میتوان تمام رخدادهای بازار را مورد ارزی قرار داد.
با توجه به این دستورالعمل، محصولات میانی و مواد اولیه باید در بورس کالا با دلار 4200 تومانی عرضه شود ولی در کنار این موضوع سقف رقابت در بورس باز خواهد بود. هم اکنون باید اوج تمرکز بر حجم عرضه ها باشد و این امر در رسانه ها و نهادهای نظارتی مورد توجه قرار بگیرد چراکه ادامه حیات بازار به عرضه محصولات فولادی وابسته است و این بازار است که به بیشترین حجم عرضه محصول نهایی نیاز خواهد داشت.
بازار فولاد باید بر پایه قیمت های نهایی تعیین شده برای مصرف کننده نهایی مدیریت شود چراکه این اعداد و ارقام بر فعالیت های اقتصادی تأثیرگذار خواهد بود و قیمت های نهایی محصولات فولادی همچون قیمت فولاد سمانته، قیمت فولادهای نسوز، قیمت فولاد ck45 و دیگر محصولات را تحت تأثیر قرار می دهد. در حال حاضر با شرایطی که برای بازار فولاد رقم خورده است، حجم عرضه مواد اولیه و محصولات میانی به آسانی قابل مشاهده است و می توان تمام تمرکز را بر روی وضعیت بازار محصولات نهایی بگذاریم و بدون هیچ اغماضی به واقعیت های بازار از دریچه بورس کالا نگاه کنیم.
در شرایطی که بازار در مسیر شفاف سازی گام بر می دارد، باید نیاز بازار به عرضه بیشتر را مورد بررسی قرار داد تا کمترین ه در بازار ایجاد نشود و قیمت ها جهش ناگهانی و غیر معقول را تجربه نکند. در کنار این موضوع باید از روند کاهشی قیمت ها حمایت کرد تا شاهد بازگشت ثبات به بازار فولاد باشیم.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنیدمنبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/343/شفاف سازي بازار فولاد/
حذف سقف رقابت در بورس کالا

درخواست حذف اطلاعات
سقف رقابت فولاد در بورس کالا حذف شد! به گزارش فولاد ح ان در اخبار بازار فولاد، معاون صنعت با اعلام خبری خوش برای بورس کالا و شرکت های فولادساز اعلام کرد: حذف سقف رقابت در بورس کالا منجر به کاهش 30 درصدی قیمت ها می شود.
جعفر سرقینی با اشاره به اثر بازار ارز در اقتصاد کشور بیان کرد: بازار ملتهب ارز بر روی تمامی اقتصاد کشور از جمله بازار ف ات تأثیرگذار است. در حال حاضر بیش از 2.5 برابر نیاز کشور، فولاد تولید می شود و ما در این حوزه خودکفا هستیم بنابراین جو روانی ایجاد شده در این حوزه غلط است چراکه ناشی از ورود سودجویان و دلالان به این بازار می باشد.
وی درادامه افزود: سقف رقابت مس و آلمینیوم نیز در بورس کالا برداشته شد و همین امر موجب شد تا قیمت ها حدود 54 درصد رقابتی شوند. بر همین اساسسقف رقابت فولاد هم برداشته می شود تا شاهد کاهش قیمت ها و افزایش حدودا 30 درصدی عرضه فولادسازان در بورس باشیم. با توجه به تمهیدات شیده شده به زودی شاهد کاهش قیمت فولاد و سایر مقاطع فولادی خواهیم بود و از 24 شهریور امسال فقط انی قادر به ید خواهند بود که سفارش آنها در سامانه بهین یاب وزات صنعت ثبت شده باشد.
سرقینی در ادامه با اشاره به دستوالعمل جدید صنعت فولاد تصریح کرد: عرضه محصولات فولادی از اول مرداد تا کنون حدود 750 هزار تن بوده است و باید اجازه دهیم تا عرضه و تقاضا قیمت ها را در بازار مشخص کنند. از این رو سقف رقابتی برای محصولات در بورس برداشته می شود؛ ضمن اینکه از فولادسازان بزرگ تعهد گرفتیم که افزایش عرضه در بورس کالا داشته باشند که پیش بینی می شود با افزایش عرضه، قیمت ها کاهش یابد و درآمد فولادسازان در بورس نیز با افزایش 20 الی 25 درصدی همراه باشد.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنید

نوشته شده در تاریخ: 1397/06/21منبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/342/حذف سقف رقابت در بورس کالا/
سیر نزولی قیمت ها در بازار اهن با عرضه در بورس

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، هفته جاری با کاهش قیمت آهن آلات آغاز شد. این در حالی است که در هفته گذشته نرخ اهن الات بشدت افزایش یافت و بازار دچار هاب شده بود. در روز های پایانی هفته گذشته خبر هایی مبنی بر کاهش نرخ آهن آلات به گوش می رسید اما عملی شدن و نشدن آن مشخص نبود. اما از ابتدای هفته شاهد این کاهش قیمت ها و در مقاطعی شاهد ثبات قیمت ها بودیم.
پیش از این محمد آزاد رئیس اتحادیه آهن فروشان بارها از عدم عرضه محصولات فولادی کارخانه های تولید کننده در بروس کالا خبر داده بوده و در حال حاضر دلیل اصلی این گرانی ها را کاهش عرضه در بورس اعلام کرده است. وی طی گفتگویی در اینباره اظهار داشت: بازار فعلی در شرایط دشواری قرار دارد. اکثر کارخانه های تولید کننده از عرضه محصولاتشان در بورس کالا خود داری می کنند و محصولات و مقاطع خود را به دلالان بازار می فروشند که همین امر موجب شده تا قیمت اهن الات در بازار حدود 1500 تومان افزایش یابد.
در حال حاضر میانگین نرخ آهن الات 3500 تا 3600 تومان می باشد اما متاسفانه بدلیل دلال بازی های داخل بازار این محصولات با قیمتی بیش از 4500 تومان به فروش می رسند.
آزاد در ادامه با اشاره به اجرای ساختار جدید در عرضه محصولات در بورس کالا عنوان کرد: در گذشته محصولات پس از عرضه در بورس توسط دلالان قابل یداری بود، اما طی دستورالعمل جدید محصولات پس از عرضه در بورس کالا تنها توسط تعاونی ها و فروشندگان معتبر و تایید شده توسط اتحادیه هر شهر قابل یداری می باشد. در روش گذشته امکان احتکار محصولات در انبار بوسیله دلالان وجود داشت، اما در روش جدید اماکن احتکار و سوداگری وجود ندارد و با اجاری این روش نرخ آهن آلات تا 100 تومان کاهش خواهد یافت.
برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.منبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/339/سير نزولي قيمت ها در بازار اهن با عرضه در بورس/
وضعیت بازار فولاد

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش فولاد ح ان در اخبار بازار فولاد، همانطور که شاهد هستیم بازار فولاد روزهای پرتلاطمی را یکی پس از دیگری پشت سر می گذارد. عوامل زیادی درافزایش قیمت فولاد تأثیرگذار هستند از جمله بازار ارز که مسیری صعودی را طی میکند. گرچه این هابات تنها مختص بازار فولاد نیست و شاهد وضعیت نابسامان در دیگر بازارها نیز هستیم اما این روند افزایشی قیمت ها در بازار فولاد بیشتر به چشم می خورد.
رکود تورمی در بازار داخلی فولاد مانند دیگر بازارها در حال تشدید است بطوری که هرچه قیمت ارز دچار نوسان شود، قیمت های مقاطع فولادی نیز از آن تبعیت می کند. البته ناگفته نماند که دلایل دیگری نیز در این نابسامانی ها دخیل هستند از جمله احتکار محصولات فولادی که طی هفته گذشته تیتر اول خبرگذاری ها شده است.
بازار در شرایطی به تعادل خواهد رسید که قیمت ها توسط عرضه و تقاضا تعیین گردد. تا زمانی که قیمت محصولات فولادی به صورت دستوری و از سوی ت تعیین شود، باز هم شاهد ادامه این روند افزایشی خواهیم بود. طی هفته های گذشته افزایش حجم محصولات احتکار شده، موجب شده تا عرضه در بورس کالا دچار تداخل شود و همین امر افزایش قیمت های سرسام آور مقاطع فولادی را به همراه دارد.
تا زمانی که قیمت محصولات فولادی، سیر صعودی را ادامه دهد، متقاضیان تمایل خود را برای ید و فروش فولاد از دست می دهند چراکه ترجیح می دهند در این اوضاع آشفته کمی دست نگه دارند و ید خود را با تأخیر انجام دهند. در کل گزارشات بدست آمده از بازار فولاد طی دو ماه گذشته تنها در حوزه افزایش قیمت ها می باشد که شما می توانید برای اطلاع از قیمت محصولات فولادی همچون قیمت فولاد سمانته، فولاد زنگ نزن، فولاد قالب پلاستیک، فولاد ck45 و دیگر محصولات با کارشناسان ما در تماس باشید.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنیدمنبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/337/وضعيت بازار فولاد/
فولاد آلیاژی ایران رکورد زد

درخواست حذف اطلاعات
شرکت فولاد آلیاژی ایران طی ماه گذشته موفق به ثبت رکوردهای جدید در تولید و فروش خود شد. به گزارش فولاد ح ان در اخبار بازار فولاد، این شرکت با تلاش و پشتکار کارکنان خود توانست رکوردهای تازه ای به ثبت برساند؛ از این رو آمار بالایی نسبت به تولید در کارخانه های فولاد سازی و نورد سبک ب کرد.
واحد فولاد سازی شرکت فولاد آلیاژی ایران، در 24 مرداد ماه با تولید 45 ذوب با تناژ 2215 تن فولاد مذاب، رکورد روزانه خود را ش ت. از سوی دیگر این شرکت توانست با تولید 46 هزار و 205 تن مذابرکورد ماهانه خود را نیز بشکند و ارقام جدیددر این ماه به ثبت برساند. واحد نورد سبک این کارخانه نیز پس از گذشت چند سال توانست تولید روزانه خود را افزایش دهد. این واحد با تولید روزانه 1101 تن رکورد تولید نورد سبک را هم به نام خود به ثبت رساند.
این شرکت در حوزه فروش نیز موفق عمل کرده است و توانسته با تلاش و پشتکار کارکنان خود، فروش و حمل روزانه کل محصولات را بع 3367 تن برساند. البته فروش فولاد آلیاژی ایران چه در بازار داخلی و چه در بازار خارجی قابل توجه بوده است چراکه این شرکت در مرداد ماه 34 هزار و 659 تن محصولات آلیاژی فروخت و رشد 12 درصدی نسبت به ماه های اخیر را تجربه کرد.
قابل ذکر است که این واحد موفقیت های دیگری نیز در حوزه فروش ب کرده است که می توان به افزایش ارزش فروش ماهانه کل محصولات بازار داخل و صادرات اشاره کرد. رکورد به ثبت رسیده در این خصوص 148 میلیارد تومان بوده که با رشد 6 درصدی نسبت به اردیبهشت ماه همراه بوده است.
شرکت فولاد ح ان، عامل فروش محصولات فولاد آلیاژی ایران می باشد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت محصولات آلیاژی این واحد، با کارشناسان ما در تماس باشید.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنیدمنبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/334/فولاد آلياژي ايران رکورد زد/
کاهش هاب در بازار فولاد

درخواست حذف اطلاعات
طی هفته گذشته شاهد کاهش قیمت ها در حوزه فولاد بودیم. به گزارش فولاد ح ان در تحلیل بازار فولاد، با توجه به آمارهای قیمتی بازار فولاد هفته اخیر در روندی نزولی قرار داشت و این هفته نیز شاهد ادامه این روند نزولی بودیم. با بررسی قیمت ها طی روزهای اخیر می توان دریافت که دلیل اصلی این افت قیمت ها در بازار فولاد، عقب نشینی تقاضا در این حوزه است. از سوی دیگر افزایش عرضه بیشتر به چشم میخورد چرا که موجودی انبارها، تمایل به فروش را بالا برده است.
انتظار می رود که با ادامه این روند قیمت محصولات فولادی با دلار 4200 تومانی قیمت گذاری شود که در این صورت بازار پتانسیل کاهشی بیشتری خواهد داشت. اگر ابهامات بازار برطرف شود یعنی شرایط فروش تسهیل گردد و مصرف کننده نهایی راحت تر بتواند فرآیند ید را به پایان برساند، کاهش قیمت ها با شتاب بیشتری ادامه می یابد اما اگر به هر دلیلی این ابهامات رفع نگردد و مصرف کننده نهایی به دلیل شرایط سخت از ید منصرف شود، بازار دچار دوگانگی خواهد شد.
در حال حاضر نیز شواهد نشان می دهد که خیلی از عرضه ها در بورس کالا معامله نمی شود و در این شرایط نمی توان پیش بینی کرد که قیمت ها در بازار داخلی چه رقمی خواهد بود. ترس از رانت و احتکار محصولات فولادی باعث شده که ابهامات بازار چشمگیرتر باشد ولی از سوی دیگر اگر بورس کالا با توجه به اختیاراتی که دارد، سخت گیری را درمورد معامله گرا کاهش دهد، کالاهای ارزان تری به بازار عرضه خواهد شد؛ اگر این اتفاق رخ دهد پتانسیلی برای کاهش شدید تر قیمت ها به وجود می آید ولی اگر ع این موضوع رخ دهد، ممکن است قیمت ها تا اندازه ای که از طرف یدار و مشتریان استقبال گردد، با افزایش همراه باشد و موج جدیدی در بازار به وجود آید.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنیدمنبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/333/کاهش التهاب در بازار فولاد/
تأثیر قیمت گذاری ت در بازار فولاد

درخواست حذف اطلاعات
محمد حسین برخوردار عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به دخ ت در قیمت گذاری محصولات فولادی، بیان کرد: متأسفانه نزدیک به 40 سال است که تی ها بر قیمت گذاری کالاها دخ دارند. به گزارش فولاد ح ان در اخبار بازار فولاد، نرخ گذاری محصولات توسط ت طی چند دهه اخیر رواج داشته است و هم اکنون نیز ادامه دارد.
حسین برخوردار در ادامه اظهار کرد: قیمت گذاری های دستوری در صنعت فولاد، رانت خواری را رواج داده است. مهم ترین عواقبی که این قیمت گذاری دارد، تأثیرگذاری بیش از اندازه نرخ ارز بر کالاها می باشد که موجب می شود قیمت ها با سرعت از محدوده حقیقی خود فراتر روند. این پدیده ای است که در اقتصاد ایران بارها شاهد آن بودیم.
وی با اشاره به مضرات دخ ت در فضای ب و کار بخش خصوصی افزود: متأسفانه این دخ ها موجب می شود تا تولیدکنندگان به این نتیجه برسند که تولید برایشان به صرفه نیست. این امر موجب می شود در گذر زمان نقدینگی کاهش یابد و در نهایت منجر به حذف تولیدکنندگان از چرخه اقتصادی شود. در نهایت کاهش تولید منجر به کمبود کالا خواهد شد و همانطور که طی ماه گذشته شاهد بودیم، این امر موجب افزایش بی رویه قیمت محصولات فولادی خواهد شد. طی چند ماه اخیر نیز، قیمت فولادهای آلیاژی با افزایش چشمگیری همراه بوده است.
حسین برخوردار با تأکید بر اهمیت حمایت از تولید کننده بیان کرد: اگر از تولیدکنندگان حمایت صورت گیرد، برای برنامه ریزی در حوزه افزایش ظرفیت تولید تشویق خواهند شد و برای افزایش تولید محصولات خود تلاش بیشتری می کنند. اگر ت از قیمت گذاری محصولات دست بردارد، طرف عرضه و تقاضا قیمت کالاها را تعیین می کند از این رو شاهد بهبود وضعیت بازار خواهیم بود و دست سوداگران و دلالان از این صنعت کوتاه خواهد شد.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنید.منبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/330/تأثير قيمت گذاري دولت در بازار فولاد/
موانع پیش روی سرمایه گذاران در صنعت فولاد

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، اگر در جامعه ای به اندازه کافی سرمایه گذاری صورت نگیرد، رشد اقتصادی متوقف خواهد شد. سرمایه گذاری ها می توانند از نوع خارجی یا داخلی باشند اما جذب سرمایه های خارجی، مانعی برای سرمایه گذاران داخلی بشمار می آید. از جمله موانعی که فعالان و سرمایه گذاران بخش فولاد به آن اشاره د دشواری فرایندهای اقتصادی مانند ب مجوز، ثبت شرکت، تغییر و اصلاح قوانین بدون اطلاع رسانی، عدم شفافیت بازار، کمبود نقدینگی و ... است.
علاوه بر موانع ذکر شده، صنعت فولاد در ایران با چالش های دیگری نیز دست به گریبان است. مسلما هرچه یک صنعت با مشکلات بیشتری مواجه باشد، بنیه آن کاهش پیدا می کند بنابراین کمتر امکان توسعه برای آن صنعت فراهم می شود. در وهله اول شدت سختی ورود به فضای ب و کار عامل تعیین کننده ای برای ورود یک سرمایه به بخش اقتصادی بشمار می رود. واضح است محیطی توانایی جذب سرمایه را دارد که از لحاظ شاخص ها در سطح قابل قبولی قرار گرفته باشد. بنابراین مرحله اول برا جذب سرمایه، سهولت ورود به فضای ب و کار در صنعت فولاد است.
در وهله دوم سرمایه گذار برای سرمایه گذاری باید از امنیت اقتصادی در بخش مربوطه، اطمینان یابد. شاخص هایی مانند ثبات در مقررات باید برقرار باشد تا سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری کاذب جذب نشوند. سرمایه گذاری مشتریان غیر مصرفی زمینه اصلی افزایش قیمت ها را فراهم می آورد. در واقع کیفیت چالش های یک صنعت می تواند ع یا جاذب سرمایه گذار باشد. بنابراین سرمایه گذاران اعم از داخلی و خارجی زمانی وارد بازار یک کشور می شوند که امنیت در آن صنعت فراهم باشد و به آسانی بتوانند در فضای ب و کار ورود کنند.
برای ب بهترین نتیجه از سرمایه گذاری، باید صنعت مربوطه بدون چالش منفی ادامه به کار دهد.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنیدمنبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/328/موانع پيش روي سرمايه گذاران در صنعت فولاد/
تأثیرات دستوالعمل های جدید ت

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش فولاد ح ان در تحلیل بازار فولاد، جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت در گفتگویی بیان کرد: با توجه به شرایط فعلی بازار فولادسازان وقت مناسبی پیدا د تا درآمدهای نجومی ب کنند.دستوالعمل جدید ت، سیستم جامع و کاملی دارد اما باید چند ماهی از اجرای آن بگذرد تا نتایج خوب آن را ببینیم. با توجه به اینکه بازار تشنه است، اگر عرضه و تقاضا به موقع باشد قطعا شاهد روند کاهشی قیمت ها خواهیم بود.
وی در ادامه افزود: صادرات فولاد زمانی انجام می شود که نیاز داخل بطور کامل برطرف شود بنابراین باید انتظار کنترل قیمت از سوی ت را داشته باشیم. دستوالعمل های ما از آغاز مردادماه ابلاغ شده و از هفتم مرداد به اجرا در آمده است؛ از این رو اگر این دستوالعمل ها کامل اجرا شود، بازار فولاد تنظیم خواهد شد.
سرقینی اظهار کرد: دستورالعمل های ما از سوی دلالان مورد هجوم قرار گرفته است چراکه آنها با سرمایه گذاری در صنعت فولاد و ذخیره محصولات فولادی موجب کمبود عرضه و افزایش قیمت ها شدند و با به نتیجه رسیدن این دستوالعمل ها سودی نصیبشان نخواهد شد.
طی چند ماه اخیر قیمت محصولات فولادی بطور چشمگیری افزایش یافت. بطوری که قیمت فولادهای ابزار سردکار، ابزار گرمکار، قیمت قالب پلاستیک و فولاد نسوز نیز با نوسانات قابل توجهی همراه بود. همین افزایش قیمت ها موجب شده تا تقاضای مصرفی و واقعی در بازار دیده نشود زیرا مصرف کنندگان توان پرداخت هزینه های بالا برای ید محصولات مورد نیاز خود را ندارند و ترجیح می دهند، منتظر بازگشت ثبات در بازار بمانند. با توجه به دستوالعمل جدید ت برای حمایت از صنعت فولاد، انتظارمی رود پس از چند ماه بازار کمی آرامتر شود و نتایج خوبی از این موضوع حاصل گردد. تمامی تولیدکنندگان بزرگ فولادی از جملهفولاد مبارکه و فولاد آلیاژی یزد نیز تحت تأثیر این هابات قرار گرفته بودند که امید بر آن است پس از گذر زمان و نتیجه گیری مناسب، این کارخانه های تولیدی نیز به ثبات برسند.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنیدمنبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/327/تأثيرات دستوالعمل هاي جديد دولت/
بازار فولاد متأثر از تحریم ها

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش شرکت فولاد ح ان در اخبار بازار فولاد، ایران برای رسیدن به افق 1404 به سرمایه 9 میلیارد دلاری برای بخش معدن و فولاد نیاز دارد. در این میان سرمایه های خارجی یکی از مهم ترین منابعی بشمار میرفت که پس از ، فعالان فولاد به آن امید بسته بودند؛ بنابراین بازگشت تحریم ها می تواند تمامی اه این صنعت را تحت تأثیر قرار دهد.
برخی از کارشناسان فولاد معتقدند در این بازه زمانی باید صادرات به میزان 20 میلیون تن برسد، در حالی که با وجود تحریم ها نمی توان محصولات را به راحتی در بازارهای جهانی عرضه کرد و از طرفی هم امکان دارد که تولید از مرز 45 میلیون تن عبور نکند! در گذشته فولاد ایران یکبار در معرض تحریم ها قرار گرفته بود اما شرایط کنونی از آن بسیار سخت تر است زیرا از ابعاد متفاوتی می تواند بر فولادسازان ایرانی فشار وارد کند.
در حال حاضر نیز یداران فولاد از ایران برای بازپرداخت مبالغ صادراتی خود با مشکل مواجه هستند و با شروع دوباره تحریم ها، احتمالا مسیر ارز صادراتی به وارداتی تغییر خواهد کرد که باز هم می تواند صادرات را از خود متأثر سازد. این مسئله برای مدت زمان طولانی می تواند مشکل را برطرف سازد اما در میان مدت کارایی چندانی ندارد.
برای برطرف سازی این مشکل می توان از یورو به جای دلار استفاده کرد اما اتحاد مالی اروپا و در حوزه های بانکی مشکل ساز است و نمی توان در بلند مدت از این روش استفاده کرد. به ویژه آنکه در بلند مدت اروپا توانایی جایگزین جدید برای ایران را دارد.
با توجه به این مشکلات، میتوان گفت که تحریم ها تأثیر بسیاری در بازار فولاد دارد که می تواند در بلند مدت مشکل ساز باشد؛ از این رو باید هدف گذاری ها برای آینده فولاد کشور با تلاش بیشتری پیگیری شود.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنیدمنبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/326/بازار فولاد متأثر از تحريم ها/
سال خوب فولاد سازان کشور

درخواست حذف اطلاعات
اسدالله فرشاد، مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در گفتگویی با اشاره به وضعیت فولاد سازان در سال جاری اظهار داشت: در سال جاری همه تولید کنندگان عزمشان را برای افزایش تولید جزم کرده اند. پیش بینی من هم افزایش تولید و بهره وری تولیدات در سال جاری می باشد. همچنین فولادسازان کشور در راستای افزایش بهره وری از نیروی انسانی و تولیدات نهایت تلاششان را خواهند کرد. در شرایط فعلی با وجود تحریم ها اعمال شده بر روی محصولاتی اعم از الکترود گرافیتی، تامین قطعات پیشرفته فولادی برای ریخته گری مداوم، برخی فروآلیاژها، برخی روغن های ویژه، برخی تجهیزات ابزار دقیق و تامین قطعات از سوی امریکا، فولاد سازان کشور همچنان به روند پیشرفت خود ادامه می دهند.
به گزارش ح ان در اخبار بازار فولاد، فرشاد در ادامه افزود: در حال حاضر در تلاش هستیم تا مجتمع های بزرگ فولاد سازی را در حاشیه خلیج فارس مانند مجتمع مکران و سهامداران فولاد قشم را ایجاد کنیم و چون ابعاد این پروژه ها بسیار عظیم می باشد و داشتن اهلیت برای سرمایه گذاران امری مهم است، در نتیجه تلاششان در این راستا بسیار زیاد می باشد.
وی در ادامه با اشاره به روند ساخت مجموعه چادرملو از سال 1392 تا کنون اظهار داشت: در شرایط فعلی مقایسه مجموعه سهامداران و کنسرسیوم هایی که با خانواده چادرملو در حال کار هستند، با سال 1392 اصلا قابل مقایسه نیست. در آن موقع تنها موضوع گندله و سنگ آهن بود اما با در حال حاضر سرمایه گذاری سنگین انجام شده طی سال‎های اخیر و پروژه های به بهره برداری رسیده چادرملو وارد حوزه فولادسازی نیز شد و ارزش داراییی های چادرملو فوق العاده افزایش یافته است.
مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در پایان درباره شرایط آهن و فولاد غدیر ایرانیان گفت: ر حال حاضر ما طرح افزایش ظرفیت را در دستور کار قرار داده ایم. همچنین فاز یک فولادسازی فولاد شاهرود راه اندازی شده است و در مورد گندله سازی بهاباد کار ی تمام شد، ساخت داخل برخی اقلام شروع شده است و کارهای ساختمانی شروع است و اجرای آن هم به خوبی پیش می رود.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنیدمنبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/323/سال خوب فولاد سازان کشور/
را ار هایی برای گذر از تحریم ها

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش ح ان در اخبار بازرار فولاد، میزان صادرات طی دو سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است بطوری در سال 95 میزان صادرات 6 میلیون تن و در پایان سال 96 حدود 8 میلیون تن ه ثبت رسیده است.
بد عهدی امریکا و پایبند نبودن به موجب شد تا اه کشور ما که رسیدن به صادرات 12 میلیون تن در سال 97 بوده در هاله از ابهام قرار گیرد و در وضعیت نا مشخصی باشد. صادراتی که می تواند با یک مدیریت و چشم انداز قوی جایگزین اقتصاد نفتی کشور گردد.
اگرچه مسئله تحریم برای کشور ما یک مسئله جدید نیست اما با توجه به وضعیت فعلی کشور برای حفظ بازار های صادراتی در بخش فولاد باید تد ر اصولی شید. در نتیجه در این راستا باید را ار های مختلفی را در دستور کار قرار دهیم. در این میان شاهد سهم بالای کشور های عضو شورای همکاری خلیج فارس، شمال افریقا و جنوب شرق آسیا از بازار های صادراتی انواع محصولات فولادی کشور هستیم.
اگرچه برخی از کشور های اروپایی نیز فولاد کشور ما را وارد می کنند و می توان گفت در بازار های صادراتی فولاد ما سهم دارند. با توجه به این موضوع، باید موقعیت جغرافیایی این کشور ها را مورد بررسی قرار داد تا در صورتی که این کشور ها خواستار ید محصولات فولادی ایرانی بودند بتوانیم سناریو های مختلفی را طراحی کنیم.
از جمله کار هایی که می توان در راستای همکاری با این کشور ها انجام داد عبارتند از: مبادله بر اساس پول کشور های خواستار محصولات فولادی ایران ایجاد بازار مشتر صادراتی با کشور ها، ایجاد هلدینگ های مشترک صادراتی در داخل و خارج از کشور.
با استفاده از این ر ار ها می توان مبادله ها را صورت داد و با تمام قوا به صادرات فولاد پرداخت.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنیدمنبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/322/راهکار هايي براي گذر از تحريم ها/
بررسی فعالیت های شرکت فولاد مبارکه

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش شرکت فولاد ح ان در اخبار بازار فولاد، صنعت، معدن و تجارت در افتتاح طرح توسعه فولادسازی و نورد فولاد سبا در خصوص فعالیت های شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: «صنعت فولاد مبارکه زنجیره تکمیلی دارد و به صنعت سنگ تا رنگ معروف است. این شرکت وابستگی به خارج ندارد و بصورت مستقل فعالیت های صنعتی خود را در 7 استان ادامه می دهد.»
وی در ادامه افزود: چهار هزار شرکت در کنار فولاد مبارکه فعال هستند. این شرکت ها موجب پیشرفت صنعت فولاد در داخل کشور می شوند و یکی از خدمات ارزشمند فولاد مبارکه نیز همین موضوع است. بطوری که نیمی از 55 میلیون تنی که برای سال 1404 پیش بینی شده بود، سهم شرکت فولاد مبارکه است و این مجتمع امید دارد که به این ظرفیت برسد.
شریعتمداری در ادامه با اشاره به فعالیت های اجتماعی شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: این شرکت با وجود اینکه خود از کم آبی رنج می برد، اما در بخش آب منطقه نیز در حال کمک رسانی است و صرفه جویی را در رأس فعالیت های خود قرار داده است. وی در ادامه افزود: سهم 34 میلیون تنی تولید فولاد در اختیار مردم کشور قرار گرفته و این رکورد خوبی بوده است. امید است که با توجه به تلاش های شرکت های بزرگ از جمله شرکت فولاد مبارکه این موفقیت ادامه داشته باشد و نیازهای مربوط به زیر ساخت های صنعت فولاد تأمین شود. در کشور 22 درصد رشد تولید فولاد را شاهد بودیم که نسبت به میانگین جهانی بسیار بالاتر است؛ از سوی دیگر رشد 17 درصدی شمش فولادی در کشور نشان می دهد که صنعت فولاد، پویا و فعال است و برای ادامه موفقیت در این بخش باید تمامی شرکت هایی که در بخش فولاد فعالیت دارند، به تلاش خود ادامه دهند. پیشرفت امروز کشور در بخش فولاد، نتیجه این تلاش های بی وقفه است.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنیدمنبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/320/بررسي فعاليت هاي شرکت فولاد مبارکه/
ایجاد ثبات نسبی در بازار فولاد

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش ح ان در اخبار بازار فولاد، در حال حاضر روند کاهش قیمت ها در بازار فولاد که تا قبل از این به عنوان فاز تعدیل و ثتبیت یاد می شد، در حا رخ نمایی در این بازار می باشد. در حقیقت روند کاهشی قیمت ها پس از حدود سه هفته افزایش قیمت در شرایطی اتفاق افتاده است که این بازار قبل از این از عوامل روانی، واقعی و غیر واقعی در مسیر افزایش قیمت ها استفاده می کرد.
طی روز های اخیر شاهد افت جدی قیمت ها در این بازار بوه ایم. این کاهش قیمت ها تا جایی رخ داد که نرخ مصنوعات فولادی از قبیل میلگرد حدود 200 تا 300 تومان کاهش قیمت را تجربه نمود. بدین معنی که قیمت میلگرد در این بازار از سقف قیمت تا کف قیمت حدود 300 تومان کاهش یافته است. این اتفاقات در حالی اهمیت پیدا خواهد کرد که به روند افزایش قیمت در این بازار توجه شود.
افزایش قیمت ها در سه هفته اخیر با دوره های دیگر تفاوت هایی داشته است. بدین معنی که در ابتدای این دوره قیمت ها بصورت شتاب زده افزایش یافت و پس از آن به ثبات رسید و موجب وقفه در روند این بازار شد. اما بعد از آن باز هم شاهد افزایش قیمت در این بازار بودیم.
چنانچه بخواهیم روند کاهشی قیمت ها را مورد بررسی قرار دهیم،بعید نیست قرینه شرایط قبلی به وقوع بپیوندد. یعنی «دو مرحله رشد قیمت ها» در بازار فعلی هم به دو مرحله «کاهش نرخ» تبدیل شود. بصورتیکه بازار یک روند «کاهش قیمت» داشته باشد و بعد از آن یک «ثبات مقطعی» و در پله بعدی یک کاهش نرخ دیگر. این اتفاق شاید برای بازار فولاد یک مقدار عجیب باشد، چرا که این شرایط را در گذشته به این صراحت و قرینگی تجربه نکرده بود.
شما می توانید به منظور اطلاع از قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت فولاد تندبر، قیمت فولاد سمانته، فولاد قالب پلاستیک و دیگر محصولات با کارشناسان ما با شماره 63511-021 تماس حاصل فرمایید.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنیدمنبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/318/ايجاد ثبات نسبي در بازار فولاد/
وضعیت نابسامان فولاد جهانی

درخواست حذف اطلاعات
به گزارش ح ان در اخبار بازار فولاد، افزایش نا آرامی های تجاری میان دو کشور چین و طی ماه های اخیر موجب شده تا بازار ف ات نیز با بحران های شدیدی مواجه شود. بصورتیکه براساس بررسی های صورت گرفته، قیمت فولاد و سنگ آهن از ابتدای ماه مارس تا به امروز با نوسانات بسیاری زیادی رو به رو شده است.
در این میان نرخ محصولات فولادی در بورس شانگهای طی روز های اخیر بیشترین کاهش را از 29 مارس تا ه امروز داشته که این میزان کاهش 4.3 درصد گزارش شده است. این در شرایطی است که نرخ سنگ آهن در بورس دالیان از 3 مارس با کاهش 6.4 درصدی مواجه شده است.
با توجه به وضعیت بوجود آمده در بازار، می توان پیش بینی کرد که بازار فولاد و سنگ آهن جهانی در سه ماه آینده روندی کاهش خواهد داشت که این موضوع برای این بازار ها امری نگران کننده می باشد. طی یک ماه اخیر نرخ سنگ آهن در بازار نقدی حدود 3 درصد کاهش یافت و به رقم 64 دلار و 93 سنت رسید که از قیمت از 20 نوامبر تا به امروز کمترین نرخ می باشد.
به عقیده برخی از کارشناسان این حوزه، در حال حاضر یکی از مهم ترین نگرانی ها در بازار که موجب عدم تحرک این بازار شده است، تدام جنگ تجاری میان امریکا و چین می باشد. در حال حاضر کشور امریکا با وضع تعرفه 25 درصدی بر روی وارداتش موجب شده تا با کشور چین به مشکل برخورد.
در حال حاضر این دوکشور بر روی برخی از محصولاتشان از قبیل محصولات پتروشیمی، خودرویی و حتی کشاورزی و صنعتی اقدام به وضع تعرفه های تلافی جویانه کرده اند. این اتفاق تاجایی ادامه پیدا کرد که در نهایت این دو کشور از طریق مذاکره بین رؤسای جمهور صلح د تا بتوانند بدین وسیله تعرفه های تجاری را کاهش دهند. با وجود دیدار فوق، بنظر می آید این عمل نمایشی بوده، چراکه در حال حاضر شاهد افزایش تعرفه های تجاری میان دو کشور هستیم.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنیدمنبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/315/وضعيت نابسامان فولاد جهاني/
چشم انداز فولاد آلیاژی ایران در سال 97

درخواست حذف اطلاعات
بزرگ ترین تولید کننده انواع فولاد های آلیاژی در ایران و خاورمیانه شرکت فولاد آلیاژی ایران می باشد که شرکت فولاد ح ان عاملیت فروش محصولات فولاد آلیاژی ایران را داراست. شرکت فولاد آلیاژی ایران از مدرن ترین کارخانه های تولیدی است که در سال 1378 تاسیس شد.
به گزارش ح ان در اخبار بازار فولاد، از مجهز ترین و پیشرفته ترین کارخانه های فولاد سازی می توان به کارخانه فولاد سازی نورد مقاطع سنگین، نورد مقاطع سبک، عملیات حرارتی و تکمیل کاری اشاره کرد که از سطح دانش فنی بالایی برخوردار هستند و فولاد های آلیاژی و مخصوصی را با کیفیت برتر و بر اساس استاندارد های جهانی به تولید می رسانند. محصولات فولاد آلیاژی در بخش هایی از قبیل صنایع خودرو سازی، ماشین سازی، نفت و گاز و پتروشیمی، ابزارسازی، نیروگاهی، ریلی، ساخت لوازم پزشکی و جراحی و سایر صنایع ویژه کاربرد بسیار زیادی دارد.
مرتضی محمدی، مدیر عامل فولاد آلیاژی ایران طی گفتگویی به اعلام برنامه سال آینده این شرکت در حوزه تولید، فروش، صادرات و طرح های توسعه این واحد تولیدی پرداخت.
مدیر عامل فولاد آلیاژی ایران عنوان کرد: براساس برنامه ریی های صورت گرفته در سال گذشته، شرکت فولاد آلیاژی توانست در سال 96 به تولید 400 هزار تن انواع محصولات فولادی دست یابد که از این میزان حدود 330 هزار تن فروش داخلی و 7 هزار تن فروش صادراتی داشته است.
وی در ادامه افزود: این مجموعه دارای سطح بالای دانش فنی و همچنین محصولات خاص و منحصر به فردی می باشد به همین دلیل طبق آمار تولیدی، از کل تولیدات این شرکت حدود 90 درصد برای فولاد های آلیاژی بوده و 10 درصد دیگر آن به محصولات صنعتی و ساختمانی اختصاص داده شده است.
مرتضی محمدی در ادامه با اشاره به اه فولاد آلیاژی برای سال جاری اظهار کرد: برنامه سال جاری افزایش تولید 20 درصدی و به عبارتی تولید 535 هزار تن مذاب می باشد. براساس چشم انداز سال 97، قرار است میزان فروش این مجموعه در سال جاری به 460 هزار تن انواع محصولات فولادی رسد. برای رسیدن به این اه علی الخصوص در بخش تولید، پروژه هایی در بخش های تجهیزات، سیستم ها، نیروی انسانی و بروز رسانی اطلاعات در مجموعه در حال اجرا و فعالیت هایی در این زمینه نیز آغاز شده است.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنیدمنبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/314/چشم انداز فولاد آلياژي ايران در سال 97/
تحلیل بازار فولاد

درخواست حذف اطلاعات
با توجه به خبر های منتشر شده از سوی منابع متعدد خبری، بازار فولاد در حال حاضر در وضعیت سردرگمی بسر می برد که همین امر موجب نگرانی بسیاری از فعالان در این بخش شده است. این روز ها شاهد بر هم ریختگی اقتصاد کشور و افزایش روز افزون قیمت آهن آلات علی الخصوص تیرآهن و میلگرد بوده ایم بصورتی که برخی با قضاوت های اشتباه این وضعیت را ناشی از بازار سازی برخی از سودجویان می دانند. در این وضعیت ما با مورد اتهام قرار دادن بسیاری از دلالان و سفته بازان تنها صورت مساله را پاک می کنیم و موضوعات مهمی از قبیل حجم نقدینگی را نادیده می گیریم. برای اینکه بتوانیم وضعیت فعلی بازار را مورد بررسی قرار دهیم نیاز به یک مقدمه اقتصادی و بررسی بهای مصرف کننده داریم.
به گزارش ح ان در اخبار بازار فولاد، برای تعیین قیمت محصولات فولادی و قیمت کالاهایی از قبیل تیرآهن، باید شاخص بهای کالا و خدمات مصرفی را مورد بررسی قرار داد. این شاخص تحت تاثیر 4 مولفه می باشد.
مولفه هایی از قبیل افزایش بدهی بخش تی به بانک مرکزی ، حجم نقدینگی ، نرخ ارز و نرخ سود بانکی. براساس آمار بدست آمده، بیشتر از اینکه در بازار متقاضیان مصرفی ید وجود داشته باشد، شاه حجم زیادی از دلالان در این بازار هستیم. نتیجه افزایش شاخص بهای کالا، افزایش نرخ محصولات خواهد بود.
با توجه به وضعیت بازار فولاد طی هفته های اخیر، امیدواریم مسئولین را ارهایی برای بهبود این وضعیت پیشنهاد داده و به نحو احسن آن را اجرا کنند تا شاهد بازگشت بازار به شرایط قبل باشیم.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد ح ان کلیک کنیدمنبع : http://hamiransteel.ParsiBlog.com/Posts/312/تحليل بازار فولاد/