تیتر یاب جدیدترین مطالب و اخبار فارسی

اهمیت تعریف داستان در سخنرانی همراه با مثال کاربردی

مطلب با عنوان اهمیت تعریف داستان در سخنرانی همراه با مثال کاربردی از وبسایتهای مرجع دریافت و با درج لینک مستقیم منبع آن نمایش داده شده است. در صورتیکه مطالب نمایش داده شده شایسته تذکر میباشد، بر روی لینک درخواست حذف کلیک نمائید تا از دسترس عموم خارج گردد.اهمیت تعریف داستان در سخنرانی همراه با مثال کاربردی

درخواست حذف اطلاعات
یکی از نکات مهم در آموزش سخنرانی اهمیت تعریف داستان در حین سخنرانی است که البته نیازمند فن بیان قوی نیز می باشد.
این چهار جمله را خوانده و سپس به سوالات مقابل آنها پاسخ دهید:

جزیره کیش زمانی که سال گذشته من به آنجا رفته بودم بسیار گرم بود. به نظر شما آنجا به چه میزان گرم بوده است؟
چند وقت پیش در سخنرانی پروفسور شرکت داشتم. شرکت در سخنرانی دقیقا چه زمانی بود؟
مشتری بسیار عصبی بود. سن مشتری چقدر بود؟ آیا مشتری مرد یا زن بود؟
یکی از دوستان من که در یک شرکت پیشرفته فعالیت می کند، سالانه درآمد بسیار زیادی دارد. درآمد او چقدر است؟

اینها پاسخ های من هستند: برای سوال اول، دمای هوا 43 درجه بود. برای سوال دوم، زمان سال 1395 بود. برای سوال سوم، مشتری مردی 73 ساله بود و فرد مذکور در سوال چهارم نیز سالانه هشتاد میلیون ب می کند (پاسخ های شما چه بودند! آنها را در بخش نظرات بیان کنید.)
تعریف داستان
حدس من این است که پاسخ های شما با پاسخ های من متفاوت است و دلیل این امر ابهام موجود در سوالات فوق می باشد. نوع ابهام موجود در این سوالات اغلب مشکلاتی را برای سخنرانان عمومی ایجاد می کند، زیرا برخی از داستان های آنها مبهم می باشد.
بیایید یک گام به عقب برداشته و یک سوال بسیار ضروری را پاسخ دهیم: هدف تعریف داستان در طی سخنرانی چیست؟
همواره، هدف تعریف داستان واضح تر ساختن پیام اصلی سخنرانی می باشد.تعریف داستان ها با استفاده از روش های مختلف، پیام اصلی فرد را ماندگارتر می سازند. برای مثال، پیام شما ممکن است به صورت زیر باشد:مشاهده مقاله گرسنه بمان، احمق بمان: مروری بر سخنرانی الهام بخش استیوجابزعدم اختصاص بودجه کافی به استان سیستان و بلوچستان منجر شده است که هزاران زن باردار بیش از 100 کیلومتر با متخصص زایمان فاصله داشته باشند که این فاصله در شرایط اضطراری پزشکی تهدید بزرگی به شمار می رود.
تصور کنید که داستان مربوط به پیام فوق به صورت زیر باشد:
یکی از ن باردار به دلیل عدم رسیدن به موقع به پزشک، کودک خود را از دست داد.
بدون شک این تعریف داستان تا حدودی منطقی می باشد، اما تاثیر آن به میزان کافی نیست. تعریف داستان زیر را در نظر بگیرید:
ماه گذشته، من با زن 30 ساله به نام لیلا آشنا شدم که اهل زاهدان بود. او به من گفت که سال گذشته، وی در هفت ماهگی بارداری به منظور زایمان به پزشک مراجعه نمود. پزشکان به موقع حاضر شدند، اما آنها مهارت کافی برای کمک به نوزاد جین را نداشتند و نوزاد با مشکل تنفسی مواجه بود. نوزاد وی جان خود را از دست داد اما اگر متخصص مهارت کافی داشت می توانست کودک را نجات دهد. جین می گوید، بعد از ی ال همچنان زمانی که به یاد آن واقعه می افتد، بسیار آزرده می شود.
از جمله ویژگی های متمایز این داستان، ذکر سن، نام، شهر و مدت زمان بارداری وی می باشد. همه این موارد منجر به واقعی تر شدن پیام می گردند. بیان این داستان به بیش از 20 ثانیه زمان نیاز ندارد. بنابراین بار دیگری که شما سخنرانی می کنید، به جای استفاده از داستان های مبهم، از داستان های واقعی و دارای جزئیات خاطره انگیز استفاده کنید.
زندگی را کلیک کنیدمنبع : http://givinglecture.ParsiBlog.com/Posts/69/اهميت تعريف داستان در سخنراني همراه با مثال کاربردي/