تیتر یاب جدیدترین مطالب و اخبار فارسی

دیگ سنگی

آخرین مطالب و اخبار وبسایت دیگ سنگی به صورت خودکار از سایت دیگ سنگی دریافت و با درج لینک مستقیم منبع آن نمایش داده شده است. در صورتیکه مطالب نمایش داده شده شایسته تذکر میباشد، بر روی لینک درخواست حذف کلیک نمائید تا از دسترس عموم خارج گردد.راه اندازی کافی شاپ با بودجه ی کم و محدود- بخش اول

درخواست حذف اطلاعات
روش های راه اندازی کافی شاپ با بودجه ی کم و محدود چطور خواهد بود؟ به عبارتی ساده تر چطور می توانیم با بی پولی کافی شاپ راه اندازی کنیم؟ شما می خواهید یک کافی شاپ داشته باشید اما پول ندارید؟ راه اندازی کافی شاپ با بودجه ی کم یکی از چالش های بزرگ وسیع ترین گروه علاقه مند به این نوع ب و کار است. و ما فکر می کنیم که این یک موضوع ارزشمند است که می توانیم در این جا در خصوص چگونگی های آن به بحث بپردازیم. خبر خوب این است که خوشبختانه با کمی برنامه ریزی و آموزش اختصاصی، می توان بدون استفاده از منابع مالی زیاد یک ب و کار کافی شاپی و یا حتی بیشتر از آن هر ب و کاری را آغاز کرد. با این حال به یاد داشته باشید که هر ب و کاری نیاز به یک مشاور راه اندازی و برنامه ریزی راه اندازی دارد و راه اندازی کافی شاپ ها نیز از این موضوع مستثنی نیستند و شما حتما باید از خدمات مشاوره راه اندازی کافی شاپ کمک بگیرید.
برای شروع راه اندازی کافی شاپ به مقداری پول نیاز دارید می خواهیم این نکته را همین جا شفاف سازی کنیم که برای شروع راه اندازی کافی شاپ به مقداری پول به حتم نیاز داریم. اما این مقدار پول به اندازه ی آن سرمایه ای که احیانا آن را ندارید، فرسنگ ها فاصله دارد. با این حال این سوال که دقیقا چگونگی شروع یک کافی شاپ بدون پول ممکن است، سر جای خود باقی می ماند. ما به شما می گوییم که راه اندازی کافی شاپ با پول کم و فاصله دار از سرمایه های مورد نیاز ممکن است. اگر پول شما کم است باید برنامه ریزیتان بزرگ تر و ارزشمند تر باشد. و اگر قرار است سرمایه زیادی به ب و کار کافی شاپی تان تزریق نشود، بهتر است نام تجاری تان درخشان تر باشد. و از حمایت این نام تجاری برخوردار شوید. به عبارت دیگر حالا ما چیزهایی داریم که باید با آن ها ب و کار کافی شاپی را آغاز کنیم: مقدار کمی پول، نام تجاری، برنامه ریزی، تئوری مدیریت راه های زیادی برای باز کافی شاپ با پول کم وجود دارد، اما شما در این راه نیاز به برنامه ریزی عمیق، تعهد بالا، اشتیاق، خلاقیت و نظم مالی دارید. در حقیقت اگر شما سرمایه گذاری بیرونی نیز داشته باشید، باز ماجرا مقداری پیچیده می شود. زیرا سطح پاسخگویی به شخصی دیگر بالا رفته و ناچار هستید مرتبا مورد بازجویی قرار بگیرید. البته از نگاهی دیگر پاسخگو بودن در مقابل دیگران سبب می شود که وظایف خود را با دقت بیشتری انجام داده و به نوعی عمیق تر و جدی تر به امور بپردازید. زیرا پیوسته می دانید که باید به شخصی دیگر نیز در خصوص موفقیت یا عدم موفقیتتان پاسخگو باشید. اما زمانی که روی سرمایه خود حساب کرده اید، شاید بدون رعایت انضباط و تلاشی کمتری جلو رفته و در واقع هدر رفت سرمایه را دست کم بگیرید. زمانی که شما مسئول مراقبت از سرمایه گذاری های بیرونی می شوید، وظیفه ای غیرقابل چشم پوشی دارید که برنامه ریزی و اجرای خوبی داشته باشید. با این همه ما نمونه های فوق العاده ای از شروع ب و کار با سرمایه ی اندک را دیده ایم، نمونه هایی موفق! در واقع فقدان بودجه ی زیاد باعث شده که صاحبان ب و کار کافی شاپی خلاق تر باشند. نبود پول آن ها را به افراد خلاق تری تبدیل ساخته است و ناچار شده اند کمبود بودجه را با خلاقیت خود پوشش دهند. طرح های ب و کار غیرمتعارف و تحقق بخشیدن به رویاهای کافی شاپی بدون بودجه و سرمایه ی بزرگ محقق می شوند.
خب چطور با بودجه ی اندک کافی شاپ راه اندازی کنیم؟ پیش از هر چیزی باید بدانید که شما اجازه ی اشتباه ندارید. چون بودجه تان به قدری محدون است که چیزی برای جبران وجود نخواهد داشت و باید خیلی دقیق و منظم قدم بردارید. شما زمانی ندارید که برای آزمون و خطا به هدر داده و سرمایه جزئی تان نیز اجازه ی چنین کاری را نمی دهد. منوی خود را محدود کنید شما باید منوی خودتان را محدود کنید. وقتی بودجه ی زیادی ندارید شاید بهتر باشد به سرو قهوه در شروع کار اکتفا کنید. شما می توانید قهوه را در چندین مدل سرو کرده و مشتری های خود را به این شکل جذب کنید. به عنوان ی که شروع به راه اندازی کافی شاپ با کمترین بودجه نموده است، موارد زیر را به خاطر داشته باشید: - هیچ کاری را بدون برنامه ریزی انجام ندهید. صاحبان ب و کار کافی شاپی شاید طرح های متفاوتی را برای کافه ی خود در نظر داشته باشند، اما شما اجازه ندارید هیچ اشتباهی را در این خصوص بدون برنامه ریزی درست انجام دهید. به واقع شما فرصت و دست بازی ندارید که بتوانید با چند بار اشتباه دوباره س ا شده و به کار خود ادامه دهید. برای همین هر اقدامی باید با در نظر گرفتن تمامی جوانب صورت پذیرد.

- از مدل های کافی شاپی دیگر درس بگیرید به خاطر داشته باشید که شما می توانید بهترین درس ها را از تجربه های کافی شاپی دیگر بگیرید. این می تواند هزاران ساعت و پول زیادی را برایتان ذخیره سازد. به واقع شما این زمان و مبلغ را از دست نمی دهید زمانی که به تجربیات دیگران چشم دوخته و از آن ها درس می گیرید. - فاصله ی ریالی خود از میزان پول مورد نیاز برای شروع موفقیت آمیز یک کافی شاپ را به دست آورده و آن را مدیریت کنید. شما باید به درستی تخمین بزنید که چه مبلغی برای شروع ب و کارتان نیاز است. سپس باید فاصله ی بودجه ای که در اختیار دارید را با این میزان بودجه سنجیده و بر آن اساس برنامه ریزی نمایید. این مطلب ادامه دارد...منبع : http://digesangi.blog.ir/1397/07/08/راه-اندازی-کافی-شاپ-با-بودجه-ی-کم-و-محدود-بخش-اول
چطور پودینگ موز و گردو درست کنیم؟

درخواست حذف اطلاعات
می خواهید برای عصرانه یک دسر خوشمزه روی میز پایه ف ی که در هال قرار داده اید، گذاشته و از همسر یا فرزندانتان با آن پذیرایی پرنشاطی به عمل بیاورید؟
به واقع وقتی غروب از راه می رسد، میل داریم که یک خوراکی دسری خوشمزه و شادی آور در دست گرفته و خستگی روز را با مزه مزه آن فراموش کنیم.
معمولا دسرهای خوشمزه ای به صورت حاضری در فروشگاه ها وجود دارد، اما اگر بتوانید یک دسر خانگی خوش طعم و با تزئینات جذاب در منزل آماده کرده و با آن از اعضای خانواده تان پذیرایی کنید؛ عالی خواهد بود.
شما هم در حین آماده چنین دسری به غایت لذت خواهید برد و هم این که اعضای خانواده از خوردن آن بارها بیشتر خوشحال خواهند بود.
به همین دلیل قصد داریم در این مطلب و مطالب آتی به آموزش انواع دسرهای خوشمزه ی خانگی که درست شان زمان زیادی نخواهد گرفت، بپردازیم و این بار قرعه به نام دسر پودینگ موز و گردو افتاده است.
مواد لازم برای پودینگ موز و گردو
یک دوم پیمانه شکر
یک چهارم پیمانه نشاسته ذرت
3 قاشق غذاخوری پودر کاکائو
2 و سه چهارم پیمانه شیر
وانیل به میزا کافی
2 قاشق غذاخوری کره
یک هشتم قاشق چای خوری نمک

روش تهیه پودینگ موز و گردو
یک ظرف گرد برداشته و شکر و کاکائو را در آن بریزید. با یک قاشق به آرامی و نرمی شکر و کاکائو را با هم مخلوط کنید تا نسبت شکر در کاکائو به میزان متناسب پراکنده شود. سپس نوبت به نشاسته ی ذرت و نمک می رسد که به مخلوط شکر و کاکائو افزوده گردد.
حالا شیر را ذره ذره به مخلوط شکر، کاکائو و نشاسته ی ذرت و نمک افزوده و باز هم بزنید تا به یکنواختی برسد.
حال این مخلوط را در یک ظرف قابل حرارت دیدن ریخته و روی شعله قرار دهید. برای مدت 20 دقیقه هم بزنید تا به مخلوط غلیظ ای برسید. پس از این که مخلوط غلیظ شد بگذارید تا خنک شود. سپس آن را از روی حرارت برداشته و مقداری کره و وانیل به آن اضافه کنید تا خنک شده و سپس داخل ظرف مورد نظرتان بریزید تا سفت شده و با تکه های موز و شکلات تزئینش کنید.
پودینگ موز و گردو آماده است.
منبع : http://digesangi.blog.ir/1397/07/15/چطور-پودینگ-موز-و-گردو-درست-کنیم
استانداردهای ایزو در روز جهانی حمل و نقل دریایی

درخواست حذف اطلاعات
در حال حاضر 90 درصد از تجارت جهانی توسط حمل و نقل دریایی انجام می شود و صدور استانداردهای iso در خصوص حمل و نقل دریایی به ایمنی، پایداری و امنیت کالاها و مسیر حمل و نقل به طور فزاینده ای کمک می کند.
اقدامات ایمن سازی در حوزه ی حمل و نقل دریایی مدت هاست که مورد بحث در این نوع حمل و نقل تجاری قرار داشته است و ورود استانداردهای ایزو موضوع را تا حدود زیادی سهل ساخته است.
دیروز 27ام سپتامبر روز جهانی حمل و نقل دریایی بوده است و جالب است بدانید که چیزی در حدود 55 هزار کشتی بارورید در روز در سطح کره ی زمین در حال جا به جایی کالا هستند.

این صنعت طی چند دهه ی گذشته به صورت چشمگیری توسعه یافته است و با توجه به گسترش تجارت جهانی انتظار می رود که باز هم شاهد توسعه و باز شدن مسیر حمل و نقل دریایی باشیم.
همان طور که روز جهانی حمل و نقل دریایی یعنی 27ام سپتامبر جشن گرفته می شود، ما مقررات و راهنمایی های سازمان بین المللی دریایی imo و سازمان ملل متحد را که بر روابط بین المللی در حوزه ی حمل و نقل دریایی تمرکز دارد، را مورد توجه قرار می دهیم.
موضوع روز جهانی دریایی امسال imo 70 به عنوان " میراث ما: حمل و نقل بهتر برای آینده ای بهتر" بسته شده است.
سازمان بین المللی ایزو یک شریک اصلی برای imo از طریق کمیته تخصصی کارشناسان حمل و نقل iso / tc 8 و نیز کشتی ها و فن آوری دریایی محسوب می شود.
مقررات imo با ورودی با ارزش iso / tc 8 ایجاد می شود و استانداردهای iso / tc 8 به عنوان ابزار اصلی برای کمک به پاسخگویی به این مقررات عمل می کنند.
iso / tc 8 یکی از قدیمی ترین کمیته های فنی iso است و بیش از 300 استاندارد بین المللی را از زمان تاسیس آن در سال 1947 توسعه داده است و شامل بسیاری از جنبه های حمل و نقل از جمله ایمنی، ناوبری هوشمند و حفاظت از محیط زیست است.
برای ب اطلاعات بیشتر به ایزوهوم مراجعه کنید.
منبع : http://digesangi.blog.ir/1397/07/07/استانداردهای-ایزو-در-روز-جهانی-حمل-و-نقل-دریایی
روش تهیه شکلات صبحانه خانگی

درخواست حذف اطلاعات
وقتی کودکی در منزل داشته باشید، میز چوبی صبحانه حتما باید یک ظرف شکلات صبحانه را نیز روی خود جای داده باشد. بچه ها عاشق شکلات صبحانه هستند، البته این ماده ی غذایی مقوی برای بزرگسالان نیز جذاب بوده و انرژی زیادی در صبحگاه به آن ها می دهد.
در این مطلب قصد داریم روش تهیه شکلات صبحانه ی خانگی را به دوستان عزیزی که ترجیح می دهند این خوراکی خوشمزه ی مخصوص صبحانه را در منزل و آشپزخانه ی خود تهیه کنند و از سلامت آن اطمینان بیشتری داشته باشند، آموزش دهیم.

مواد لازم برای تهیه شکلات صبحانه خانگی 5 قاشق سوپ خوری کاکائو
100 گرم مغز فندق
25 گرم کره
2 لیوان شیر
3 قاشق سوپخوری پودر قند
نصف قاشق سوپ خوری وانیل

روش تهیه شکلات صبحانه خانگی
کره را داخل یک ظرف مناسب گذاشته و روی حرارت ملایم قرار دهید. پس از این کره به خوبی داخل ظرف روی حرارت آب شد، رفته رفته کاکائو، شیر، شکر و وانیل را که پیش از این به میزان های گفته شده آماده کرده اید، با کره ی ذوب شده مخلوط کنید.
این مواد را مرتبا هم زده و بگذارید به خوبی مخلوط شده و در هم حل شوند. پس از این که مواد به خوبی حل شده و به مخلوط یکنواخت و یکدستی دست یافتید، ظرف را از روی حرارت برداشته و اجازه بدهید تا آرام آرام خنک شود.
پس از این که مخلوط شکلات صبحانه ی خانگی شما خنک شد، می توانید مغزهای فندق را د کرده و به قطعات ریزی تبدیل کنید و داخل این مخلوط بریزید.
شما می توانید بنا بر میل و سلیقه ی خود به جای فندق از دیگر مغزها یا میوه های خشک شیرین در این مخلوط شکلات استفاده کرده و آن را در ظرف دلخواهتان ریخته و سر میز صبحانه قرار دهید.
منبع : http://digesangi.blog.ir/1397/07/02/روش-تهیه-شکلات-صبحانه-خانگی
روش تهیه کیک صبحانه در آشپزخانه منزل

درخواست حذف اطلاعات
اگر می خواهید میز پایه ف ی صبحانه را با یک کیک خانگی و خوشمزه همراه با چای سرو کنید، با دنبال مطلب زیر روش تهیه کیک صبحانه در آشپزخانه منزل را بیاموزید و آن را به سادگی به کار بندید.

مواد لازم برای تهیه کیک صبحانه خانگی
4عدد تخم مرغ
1 لیوان شیر
1 لیوان شکر
نصف لیوان روغن
2 و نیم لیوان آرد
2 قاشق چای خوری بکینگ پودر
یک چهارم قاشق مرباخوری وانیل

روش تهیه کیک صبحانه
پیش از هر کاری تخم مرغ ها را بشویید، آن ها را ش ته و در یک ظرف مناسب بریزید. حالا تخم مرغ ها را به اندازه ای هم بزنید تا به رنگ یک دست دربیایند و در حقیقت زرده و سفیده با هم مخلوط شوند.
سپس یک لیوان شکری را که پیش از این آماده کرده اید به مخلوط تخم مرغ های هم زده شده و به صورت دورانی در یک جهت آن قدر به هم زدن ادامه دهید تا داخل آن حباب هایی تشکیل شود. حالا روغن را افزوده و کمی با روغن نیز هم بزنید و سپس شیر را اضافه کرده و دوباره به میزان لازم هم بزنید و با هم مخلوط کنید.

پس از آن وانیل را به مخلوط اضافه کرده و باز به مخلوط مواد با یکدیگر ادامه دهید.
قالب را چرب کرده و کیک را به مدت سه ربع با دمای 180 درجه سانتیگراد در فر که از ابتدای آماده نمودن مواد کیک روشن کرده ایم می پزیم. برای اطمینان از پخته شدن چنگال را در کیک فرو می بریم اگر مواد به چنگال نچسبید کیک آماده است. بعد از سرد شدن از قالب جدا می کنیم.
شما می توانید این کیک را با انواع میوه ها یا تکه های شکلات تزئین کرده و روی میز صبحانه سرو نمایید.
همین طور این کیک برای پذیرایی عصرانه به همراه چای و دیگر نوشیدنی های گرم عالی خواهد بود.


منبع : http://digesangi.blog.ir/1397/07/04/روش-تهیه-کیک-صبحانه-در-آشپزخانه-منزل
تغذیه جهان / استانداردهای ایزو و کشاورزی

درخواست حذف اطلاعات
استانداردهای ایزو در بخش تغذیه گرفته از گواهینامه هایی که در بخش تراکتورها و تریلرها فعال هستند تا گواهینامه هایی که برای روش های آزمایش خاک و تغذیه و نگهداری دام و ماکیان و آبزیان به کار گرفته می شوند، همگی نقش مهمی را در تغذیه جهان بازی می کنند.
همان طور که فشار بر زمین و منابع آن همراه با رشد جمعیت و به طبع آن افزایش نیازهای جامعه ی بشری زیاد می شود، کشاورزی نیازمند استانداردتر شدن و مکانیزه شدن پیشرفته تری ست تا بتواند پاسخگوی نیاز مردم زمین باشد.

طبیعتا با رشد جمعیت زمین و نیاز به غذایی که در سراسر جهان داریم، استفاده از فرمول های سابق در کشاورزی، دامپروری و صید آبزیان نمی توان جوابگوی گرسنگی مردم کره ی ما باشد. در حال حاضر نیز در کشورهای زیادی با فقر، قحطی و گرسنگی مردم روبرو هستیم.
استانداردهای ایزو امکان استفاده ی کارآمد از کود و سوخت را فراهم می سازند و باعث کاهش چشمگیر صدمات به محیط زیست و بالا بردن بهره وری خواهند شد. کشاورزی دقیق و استفاده ی بهینه از مواد اولیه و داشتن بالاترین بازدهی و بهره وری با استفاده از گواهینامه های ایزو می تواند اتفاق بیفتد. با صدور گواهینامه های ایزو در نهایت هم کشاورزان و دامداران هستند که در این میان بیشتر منتفع می شوند و هم مصرف کنندگان و جوامع بشری محصولاتی سالم تر دریافت می کنند و با بالا رفتن میزان تولید شاهد گرسنگی کمتری در کره مان هستیم.


استانداردهای ایزو حافظ ایمنی مواد غذایی
ما با استانداردهای ایزو سطح ایمنی مواد غذایی را بالا می بریم و به این شکل علاوه بر تامین سلامت مصرف کنندگان از به هدر رفتن منابع و مواد اولیه نیز جلوگیری می کنیم.
با کاهش میزان بیماری و مرگ و میر بر اثر مصرف مواد غذایی آلوده یا مسموم، به کند شدن چرخه ی پر شدن تخت های بیمارستانی و صف شدن اجسادی که قربانی آلودگی مواد غذایی بوده اند، کمک بزرگی می شود.

استانداردهای ایزو در بخش صنایع غذایی و تغذیه ی جهانی در تمامی مراحل آن از دریافت مواد اولیه و نحوه ی برداشت آن ها گرفته تا تولید و بسته بندی و حمل و نقل بیش از 200 گواهینامه دارند که هر یک به وسیله ی کمیته ی فنی مربوطه تدوین شده و در اختیار جوامع بین المللی قرار گرفته است.

منبع: www.iso.orgمنبع : http://digesangi.blog.ir/1397/07/01/تغذیه-جهان-استانداردهای-ایزو-و-کشاورزی
10 قدم برای شروع یک فریلنسینگ موفق- بخش اول

درخواست حذف اطلاعات
اگر هدف دارید که یک ب و کار آزاد راه انداخته و با کار در منزل اینترنتی یا چیزی شبیه به آن یک تجارت آزاد داشته باشید، باید بدانید که این کار یعنی فریلنسینگ در عین سادگی قوانین خاص خود را دارد.
زمانی که تصمیم به شروع این کار می گیرید، باید این مراحل را تا رسیدن به موفقیت طی کنید.

قدم اول فریلنسینگ: ایجاد یک طرح
اولین کاری که باید انجام دهید این است که ب و کارتان را برنامه ریزی کنید. اگر اه را تعیین نکنید یا جزئیات را تعریف نکنید، مبارزه امری عبث و بیهوده خواهد بود. بنابر این باید در ابتدا طرح اولیه ب و کاری که می خواهید به شکل دورکاری انجام دهید را به صورت تئوری نوشته و آن را به خوبی برنامه ریزی کنید.
برخی از مواردی که باید در طرح ب و کار دورکاری خود ذکر کنید عبارتند از:
نام ب و کار شما
تخصص شما
مشتریان شما چه انی هستند و چگونه ب و کار شما به آن ها کمک خواهد کرد
چطور مشتریان خود را پیدا خواهید کرد
از چه نوع بازاریابی استفاده می کنید؟
چقدر هزینه می کنید؟
چه مقدار درآمد انتظار دارید؟
اگر می خواهید یک ب و کار از خودتان آغاز کرده و یا به شکل یک فریلنسر شروع به کار کنید، باید از این نقطه آغاز نمایید. هنگامی که این چک لیست را تکمیل کرده اید، باید گفت که شما آماده ی حرکت هستید.


قدم دوم: تحقیق کنید
برای شروع ب و کار خود، رقبا و مشتریان بالقوه ی خود را درک کنید. شما باید بر حسب تخصص خود بدانید که چه رقبایی دارید و چه انی می توانند مشتریان شما باشند. بنابراین بهتر می توانید برای موفقیت برنامه ریزی کنید.

قدم سوم: در فضای مجازی حضور داشته باشید
به احتمال زیاد دورکاری شما به شکلی به اینترنت وابسته خواهد بود. بنابر این باید حضور خود را در شبکه های اجتماعی، وب سایت های دورکاری و ... افزایش داده و در صورتی که تاکنون در این فضاها حضور نداشته اید، حتما حضور پیدا کنید.
اگر پیش از این آدرس ایمیل رسمی نداشته اید، حتما یک آدرس ایمیل رسمی ایجاد کرده و در حساب کاربری خود در وب سایت های فریلنسینگ از این آدرس ایمیل استفاده کنید.

قدم چهارم: یک وب سایت داشته باشید
بسیار خوب خواهد بود که یک وب سایت یا حداقل وبلاگ شخصی داشته باشید و هر چیزی که لازم است راجع به مهارت و تخصص خودتان را در آن بیاورید. همین طور شما می توانید مقالات مفیدی در ارتباط با تخصص تان را در این وب سایت یا وبلاگ به طور مرتب اضافه کنید.
این وب سایت برای مشتریان شما به عنوان یک معیار و محک شناخت مورد استفاده قرار خواهد گرفت و به نوعی اتیکت و هویت کاری شما را شکل خواهد داد.

منبع : http://digesangi.blog.ir/1397/06/31/10-قدم-برای-شروع-یک-فریلنسینگ-موفق-بخش-اول
ترفندهای رستوران داری | چطور رستوران ما بیشتر درآمدزا باشد؟

درخواست حذف اطلاعات
هر سال رستوران های متعددی مراحل راه اندازی رستوران را پشت سر گذاشته و به افتتاح می رسند. این رستوران ها ممکن است مدتی را به کار پرداخته و سپس متاسفانه بسیاری از آن ها از دور رقابت خارج شده و در یک کلام ورش ته می شوند.
میانگین هزینه های رستوران های مختلف از هر سبک تقریبا در یک رده می باشد، همین طور نرخ منوها نیز برای رستوران های هم کلاس در یک بازه ی قیمتی قرار می گیرد اما چرا برخی از رستوران ها موفق شده و برخی دیگر با سر زمین می خورند؟!
شما باید روش های سوددهی بیشتر در رستوران ها را بشناسید و با به کار بستن آن ها زمانی که هنوز رونق به اندازه ی کافی نداشته و در دوران ریسک قرار دارید، سر پا بمانید.
شما می توانید با دقت در ید مواد اولیه و کمی وسواس در ید ارزان تر در هزینه های خود صرفه جویی کنید. همین طور برای اطمینان از این که مواد اولیه تان با گذشتن تاریخ مصرف به زباله دان منتقل نشده و بودجه هدر نرود، باید زمان بندی درستی از میزان مصرف هفتگی به خصوص روی مواد غذایی با تاریخ مصرف کوتاه داشته باشید.

شما می توانید هزینه های عناصر گران قیمت اقلام منو را با ارائه ی گزینه مشابه درجه پایین تر اما سالم در صورتی که قابل تعویض باشد، کاهش دهید.
اما به طور کلی چه مواردی در کاهش هزینه ها و به تبع آن بالا بردن سطح درآمد کمک می کنند؟

مشتری خود را بشناسید و رستوران خود را طبق آن سامان دهید
نگاهی دقیق به محیط اطراف و مشتری های حداکثری خود داشته باشید. ممکن است به ظروف فانتزی نیازی نداشته باشید و کار شما با ظروف ساده راه بیفتد و مشترینتان نیز به همان اندازه خوشحال باقی بمانند.

گزینه های تبلیغاتی تان را تغییر دهید
شما می توانید تبلیغات گران قیمت را حذف کرده و گزینه های تبلیغاتی جدیدی برای خود در نظر بگیرید. گزینه های تبلیغاتی که هزینه ی کمتری داشته و بتوانند به اندازه ی کافی در جذب مشتری مفید عمل کنند.
به عنوان مثال حضور دیجیتالی با ایجاد یک وب سایت و صفحات در رسانه های اجتماعی آنلاین می تواند در عین کم هزینه بودن، تبلیغات بسیار خوب و پرمخاطبی برای رستوران شما به همراه داشته باشد.

اگر شما قبلا وب سایت نداشته اید، حتما وب سایت رستوران خود را ایجاد کنید. همین طور در شبکه های اجتماعی حضور پیدا کنید. این یک راه ارتباطی عالی برای تعامل و ارتباط با مشتریان شما به شمار می رود. در این شبکه ها می توانید به نظرسنجی از مشتریان خود درباره ی غذاهای منو و خدمات رستورانتان پرداخته و در این حین معایب خود را نیز برطرف سازید.

کارمندان خود را به خوبی آموزش دهید
آموزش به کارمندان سرمایه گذاری در جهت کاهش هزینه به شمار می رود. هر آن قدر که شما در زمینه ی آموزش کارکنان هزینه کرده و آن ها را به نیروهایی زبده تر و کارآزموده تر تبدیل سازید، به همان اندازه در بهره وری، کم شدن خطای انسانی و بالا رفتن رضایت مشتریان موفق خواهید بود.
پذیرش جذابی داشته باشید
پذیرش رستوران شما و بخشی که سفارش مشتریان را می گیرد، از اهمیت بسیاری برخوردار است. این پذیرش است که در وحله ی اول مشتری را مجذوب و خوشنود ساخته و یا با یک برخورد بد، بی نظمی و آشفتگی وی را کلافه و منزجر می سازد.

ارائه پکیج های غذا و نوشیدنی شما می توانید با طراحی و ارائه ی پکیج های غذا و نوشیدنی یک شانس تازه برای فروش منوی خود داشته باشید و مشتریان را ترغیب کنید تا سفارشات بیشتری داشته باشند. این پکیج ها در عین حال می توانند با داشتن درصد تخفیفات منطقی و مناسب برای درآمدزایی رستوران، در راضی نگه داشتن مشتریان نیز مفید باشند.

همیشه حق با مشتری است
فراموش نکنید برای موفقیت و درآمدزایی بیشتر شما نیاز به تک تک مشتریان خود دارید. برای همین همیشه به خاطر داشته باشید که بدون هیچ استثنائی همیشه حق با مشتری است. رضایت مشتری شماره اول شماست. اگر مشتری با احساس ن یتی حتی اگر محق نباشد، رستورانتان را ترک کند هرگز به آن بازنخواهد گشت و به دوستان خود نیز توصیه می کند که به این رستوران نیاید. از آن جایی که هدف نهایی شما فروش غذاها و نوشیدنی های داخل منو می باشد، باید مشتریانی وفادار داشته باشید و راز راضی نگه داشتن مشتریان، دادن یک تجربه ی عالی به آن هاست.
به یاد داشته باشید که هیچ دو رستورانی مشابه نیستند و اگر می خواهید مشتریانتان برای بار دوم، سوم و صدم قدم به رستوران شما بگذارند باید همیشه آن ها را راضی و خوشحال نگه دارید.

منبع : http://digesangi.blog.ir/1397/06/27/ترفندهای-رستوران-داری-چطور-رستوران-ما-بیشتر-درآمدزا-باشد
نجات دریاچه ارومیه از زبان آذری جهرمی

درخواست حذف اطلاعات
محمد جواد آذری جهرمی، وزیر جوان ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه ی زنده ی استان آذربایجان غربی حضور یافته و طی اظهارات خود برای نجات دریاچه ارومیه چنین گفت که: با هوشمندسازی آبیاری کشاورزی در منطقه دریاچه ارومیه ۳۵ درصد در مصرف آب کشاورزی صرفه جویی می شود که بر اساس محاسبات، میزان آب صرفه جویی شده از موجودی آب این دریاچه بیشتر خواهد بود.

وی اضافه کرد: با استفاده از هوشمندسازی آبیاری می توان مشکل کمبود آب دریاچه ارومیه را رفع کرد و بنابر آمار وزارت جهاد کشاورزی با هوشمندسازی آبیاری تا ۳۵ درصد در مصرف آب صرفه جویی می شود که با احتساب مصرف سالانه پنج میلیارد مترمکعب آب در بخش کشاورزی این استان در مجموع بیشتر از ۱.۵ میلیارد مترمکعب صرفه جویی می شود که از مقدار کنونی آب در دریاچه ارومیه بیشتر است.
وزیر ارتباطات کشور تاکید می کند: ابزار اجرا، ارسال اطلاعات، ذخیره اطلاعات و پردازش اطلاعات این شیوه باید به دست جوان ایرانی، انجام و ساخته شود و این به معنای ایجاد زمینه اشتغال از طریق تحول دیجیتال در آذربایجان غربی و نجات دریاچه ارومیه است.
وی به تکمیل زیر ساخت های ارتباطی و تلاش های صورت گرفته در این حوزه پرداخته و ادامه می دهد: آذربایجان غربی بیش از ۱.۲ میلیون نفر جمعیت روستایی دارد که با اقدامات انجام شده در یک سال گذشته ۶۱۵ روستا در این استان به اینترنت خانگی و تلفن ثابت مجهز شده اند و در پروژه دیگری که کار اجرایی آن از شروع می شود ۱۷۰ روستای دیگر تا پایان سال به اینترنت خانگی و تلفن ثابت تجهیز می شوند که ت برای تحقق آن ۱۵۹ میلیارد تومان سرمایه گذاری می کند.

جهرمی متعهد می شود که تا پایان سال 1397، 600 روستای استان آذربایجان غربی به اینترنت نسل سوم و چهارم مجهز خواهند شد. وی اظهار می دارد: رتبه آذربایجان غربی از نظر شاخص فناوری اطلاعات در کشور بیست و هشتم است که علت این عقب ماندگی به آمار نرخ سوادآموزی در روستاهای این استان که حدود ۷۰ درصد و نسبت به دیگر استان ها پایین است، برمی گردد چرا که مردم این روستاها بنابه دلایل مختلف از تحصیل محرومند.
محمدجواد آذری جهرمی در جلسه شورای اداری اشنویه افزود: در اشنویه برای ارائه خدمات بهتر، 39 سایت فناوری اطلاعات و ارتباطات راه اندازی و 100 روستای این شهرستان به خدمات نسل جدید فناوری اطلاعات و ارتباطات مجهز می شود. در حال حاضر 149 روستای اشنویه به خدمات ارتباطی مجهز است. 169 سایت فناوری اطلاعات در آذربایجان غربی راه اندازی می شود که 600 روستا را تحت پوشش نسل اینترنت پرسرعت قرار می دهد.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: اتصال همه مناطق کشور به شبکه ارتباطی پیشرفته نیاز ضروری جامعه امروز است و در راستای رعایت توازن در این خصوص، ایجاد همگون زیرساخت های ارتباطی مدنظر ت تدبیر و امید بوده و در همین راستا توسعه ارتباطات روستایی در دستور کار قرار گرفته است. با استفاده از ظرفیت های ارتباطی می توان گردشگری و بوم گردی را به جامعه شناساند و توسعه این بخش را در تمام مناطق کشور به ویژه آذربایجان غربی رقم زد.
وی خاطر نشان ساخت: در برنامه های پیش رو 169 سایت نسل 4 فناوری اطلاعات در آذربایجان غربی دایر می شود که 600 روستا را پوشش خواهد داد. جی اس ام روستایی در این منطقه به کار برده شده که در نوع خود قابل قبول است. هم اکنون ۱۴۹ روستای شهرستان اشنویه از خدمات ارتباطی برخوردار بوده اما در هفت روستا این ارتباط برقرار نیست.
محمد جواد آذری جهرمی گفت: اتصال همه مناطق کشور به شبکه ارتباطی پیشرفته نیاز ضروری جامعه امروز است و در راستای رعایت توازن در این خصوص، ایجاد همگون زیرساخت های ارتباطی مدنظر ت تدبیر و امید بوده و در همین راستا توسعه ارتباطات روستایی در دستور کار قرار گرفته است. فناوری اطلاعات راه حل بسیاری از مشکلات امروز است. با استفاده از ظرفیت های ارتباطی می توان گردشگری و بوم گردی را به جامعه شناساند و توسعه این بخش را در تمام مناطق کشور به ویژه آذربایجان غربی رقم زد.
بیشتر بخوانید:
https://bit.ly/2mjmleyمنبع : http://digesangi.blog.ir/1397/06/20/نجات-دریاچه-ارومیه-از-زبان-آذری-جهرمی
روش تهیه ی دسر کرم انبه

درخواست حذف اطلاعات
اگر بخواهید وقتی روی صندلی های چوبی دور میز عصرانه نشسته اید، یک دسر خوش طعم و خوشمزه زینت بخش حال و هوای غروب خانواده شود، می توانید با تهیه ی دسر کرم انبه یک روز متفاوت را به پایان برسانید.
در اینجا به روش تهیه ی دسر کرم انبه می پردازیم:
مواد لازم برای تهیه ی دسر کرم انبه 2 عدد انبه
3 قاشق سوپ خوری پودر ژلاتین
3 پیمانه شیر
2/1 پیمانه آب سرد
2/1 شکر نصف پیمانه
نصف قاشق سوپ خوری وانیل
1 پیمانه خامه ی صبحانه

روش تهیه کرم انبه
پیش از هر کاری شما می باید پودر ژلاتین که در اختیار دارید را در آب سرد بریزید. بعد از آن ظرف را روی بخار کتری بگذارید تا پودر ژلاتین فرصت پیدا کند تا به خوبی در آب حل شده و رنگ آن به شفافیت در بیاید.

حالا انبه ها را به دقت پوست ید و سپس از هسته جدا کنید و در کاسه ای مناسب قرار دهید. بعد از آن تکه های درشت انبه ها را باز هم کمی دتر نموده و به همراه شیر و شکر در یک مخلوط کن بریزید تا مواد به خوبی و یکنواختی با هم مخلوط و شکر در آن حل شود.
حالا خامه و وانیل را به مواد داخل مخلوط کن اضافه کنید و برای بار دیگر خوب هم بزنید. اکنون نوبت آن رسیده است که ژلاتین حل شده را به مواد اضافه کنید و باز کمی هم بزنید. حالا می توان گفت که مایه ی دسر آماده است.
شکل قالب خود را انتخاب کرده و مایه آماده را داخل قالب بریزید. سپس روی آن را سلفون بکشید و برای چیزی در حدود 4-3 ساعت در یخچال بگذارید تا کاملا سفت شود و به اصطلاح ببندد. دسر را در ظرف مورد نظر برگردانده با چیپس شکلات و یا ترافل و یا هر چیز دیگری که دوست دارید تزیین کنید.


منبع : http://digesangi.blog.ir/1397/06/21/روش-تهیه-ی-دسر-کرم-انبه
سرانجام واردات دستگاه های ماینینگ آزاد و قانونی شد

درخواست حذف اطلاعات
هفتمین نشست شورای مرکز سازمان نظام صنفی رایانه ای برگزار شد و دبیر شورای عالی فضای مجازی نیز در این نشست شرکت داشت. یکی از موضوعاتی که در این نشست مورد بحث قرار گرفته و خبر آزاد سازی آن منتشر شد؛ واردات قانونی دستگاه های ماینینگ بود.
در این نشست به تفصیل در خصوص توسعه ی تولید و استفاده از ارزهای دیجیاتی در داخل کشور و ضرورت ورود به این حوزه گفت و گو شده و بنا بر این قرار گرفت که موانع و مشکلات فعلی که در مسیر واردات دستگاه های ماینینگ قرار دارد، برطرف شده و ارز دیجیتال در کشور فرصت پا گرفتن پیدا کند.

پیش از این نیز به نظر می رسید که وقت آن شده تا ایران نیز به حوزه ی ارز دیجیتال ورود پیدا کند و سدهای ایجاد شده در این حوزه از میان برداشته شوند.
دبیر عالی شورای مجازی، ابوالحسن فیروزآبادی ضمن اشاره به قانونی شدن واردات دستگاه های ماینینگ، به این موضوع پرداخت که تمام دستگاه های مرتبط با دنیای ارتباطات و فناوری اطلاعات باید همگام با هم پیش رفته و بخش خصوصی و تی از این ماراتن دور و بیرون نمانند.
وی در این نشست تاکید کرد: تحولات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بسیار سریع است و ما باید متناسب با این تحولات، همواره آمادگی لازم را برای پذیرش و تغییرات احتمالی داشته باشیم. با توجه به پیچیدگی مسائل جامعه، باید با همت و اراده و عزم راسخ برای پیشبرد اه تلاش کرد.

وی این نوید را داد که هماهنگی های مورد نیاز برای واردات قانونی دستگاه های ماینینگ در حال اجرا و انجام است و به زودی مشکلات در این حوزه از میان برداشته خواهد شد.
وی اضافه کرد: آمادگی این را داریم که یک یک اتاق بکر تشکیل دهیم و این مرکز با حضور نمایندگان وزارت صمت و مرکز ملی فضای مجازی و سازمان نظام صنفی رایانه ‏ای،به عنوان نماینده بخش خصوصی، بستری برای طرح و پیگیری مطالبات بخش خصوصی در حوزه فناوری کشور باشد.
همین طور در دیگر بخش های این نشست به مسائلی در خصوص حمایت از استارتاپ ها و ب و کارهای نوین نیز پرداخته شد.
بیشتر بخوانید: https://bit.ly/2orlzhv


منبع : http://digesangi.blog.ir/1397/06/25/سرانجام-واردات-دستگاه-های-ماینینگ-آزاد-و-قانونی-شد
احترام به حاضرین در آمفی تئاتر با انتخاب درست صندلی های آمفی تئاتر

درخواست حذف اطلاعات
قیمت صندلی آمفی تئاتر متاثر از طراحی و نوع ساخت و همین طور جنس به کار رفته در ساخت آن ها و البته برند سازنده است. وقتی تصمیم به طراحی و دکور یک سالن آمفی تئاتر می گیریم، به جز رنگ دیوارها، کاغذ دیواری هایی که ممکن است در جای جای سالن به کار بگیریم، طراحی سن و ارتفاع آن و نو ردازی، فاکتور بسیار مهم و موثر دیگر صندلی های آمفی تئاتری هستند که برای نشستن میهمانان در نظر گرفته می شود.
در حقیقت صندلی های آمفی تئاتری و نحوه ی انتخاب و چیدمان آن ها بخشی از احترامی هستند که برای حاضرین در سالن آمفی تئاتر قائل هستیم و با در نظر گرفتن راحتی و آسایش آن ها محیط را برای حضورشان فراهم می سازیم.

در صورتی که صندلی های آمفی تئاتر به اندازه ی کافی راحت نبوده و حاضرین در سالن احساس خوبی از نشستن روی آن ها نداشته باشند، در تمام مدت زمانی که در حال تماشای برنامه، فیلم، سخنرانی و یا غیره هستند احساس معذبی کرده و مایل هستند که هر چه زودتر صندلی خود را ترک کرده و به موقعیت راحت تری برسند.
حتی آن هایی که تا پایان مدت در سالن باقی می مانند احتمالا مرتبا در موقعیت خود جا به جا شده و نخواهند توانست آرام و با آرامش روی صندلی باقی بمانند.

انواع صندلی های آمفی تئاتر
صندلی های آمفی تئاتر در انواع مختلفی تولید می شوند اما یک نوع ساختار و استاندارد کلی در این صندلی های وجود دارد که می باید توسط سازنده و طراح رعایت شود.
صندلی های آمفی تئاتر نشیمنگاه بزرگ تری نسبت به صندلی های معمولی دارند و تکیه گاه این صندلی ها بلند و معمولا با پشت گردنی همراه هستند.
روکش صندلی های آمفی تئاتر می تواند از جنس چرمی یا پارچه ای بوده و غالبا روکش چرمی برای سهولت تمیز شدن و دوام بالاتر از سوی یداران ترجیح داده می شود.

در طراحی صندلی های آمفی تئاتر بعضا جالیوانی در دسته های صندلی تعبیه می شود که با سبک طراحی امروزی، یداران صندلی های آمفی تئاتر این نمونه ها را ترجیح می دهند.
اما معمولا زمانی که صندلی ها آمفی تئاتر برای سالن آمفی تئاتر مدارس یداری شود، نیاز چندانی به جالیوانی روی دسته ها دیده نمی شود.
ولی صندلی های آمفی تئاتر سینماها، سالن های نمایش، سالن های کنسرت و ... با داشتن جالیوانی روی دسته ها مناسب تر به نظر می رسند.
در طراحی امروزه بی صدا بودن جا به جایی نشیمنگاه صندلی کاملا ضروری به نظر می رسد و نیازمند این هستیم که وقتی یکی از حاضرین به جمع اضافه می شود، و می خواهد روی صندلی خود بنشیند صدای اضافه ای بابت باز نشیمنگاه صندلی آمفی تئاتر تولید نشود.
برای مشاهده ی انواع مدل های صندلی های آمفی تئاتر می توانید به صفحه صندلی های آمفی تئاتر جهانتاب به آدرس زیر مراجعه نمایید:
http://jahantab.co/fa/products/5منبع : http://digesangi.blog.ir/1397/06/26/احترام-به-حاضرین-در-آمفی-تیاتر-با-انتخاب-درست-صندلی-های-آمفی-تیاتر
معرفی هتل م ود پلازا در سائوپائولو

درخواست حذف اطلاعات
اگر قصد سفر به سائوپائولو با تور برزیل تابستان 97 را دارید, اقامت در هتل م ود پلازا را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم. سائوپائولو شهری گردشگری در برزیل است که هتل م ود پلازا هتل بسیار مناسب و بی نظیر در مرکز شهر آن قرار دارد. این هتل از خیابان مشهور پائولیستا تنها 260 متر فاصله گرفته است. اقامت در این هتل لو برابر با استراحت در اتاق های مدرن، استفاده از رستوران های بین المللی، است و دیگر تفریحات موجود در آن است.

امکانات و خدمات رفاهی هتل م ود پلارا سائوپائولو
هتل م ود پلازا تنها 22 طبقه دارد که خدمات و امکانات متعددی را برای مهمانان فراهم آورده است. در تمامی بخش های هتل وای فای موجود می باشد و سرویس 24 ساعته اتاق در تمام مدت در اختیار مسافران قرار دارد. اگر به ترانسفر فرودگاهی نیاز پیدا کنید با پرداخت هزینه ممکن می شود. خدمات خشک شویی, اتوکشی, اتوشویی با پرداخت هزینه برای مسافران میسر می گردد. بهتر است بدانید که تا زمانی که در این هتل اقامت دارید می توانید از آررایشگاه هتل نیز استفاده نمایید. در این هتل هم آرایشگاه مردانه, هم آرایشگاه نه قرار دارد. خدمات افراد ناتوان و کم توان نیز در این هتل وجود دارد. در ساعت 15 می توانید اتاق خود را تحویل بگیرید, ساعت 12 هم باید اتاق خود را تخلیه کنید.
امکانات تفریحی هتل م ود پلازا سائوپائولو
در تراس هتل می توانید از هوای آزاد و تمیز لذت ببرید. از امکانات تفریحی این هتل می توان به است سر پوشیده, خدمات اسپا, قدم زدن در باغ, است , جکوزی و سونا اشاره کرد. لازم به ذکر است که برای استفاده از سونا و جکوزی می بایست هزینه ای جداگانه پرداخت نمایید. از دیگر امکانات محبوب این هتل می توان مرکز تناسب اندام و باشگاه هتل را نام برد.

رستوران هتل م ود پلازا
۱۵۰ رستوران (۱۵۰ restaurant): یک رستوران با محیطی صمیمی در هتل را می توانید اینجا ببنید. در اینجا صبحانه، ناهار بوفه و شام سرو می شود که بسته به نوع اقامت تان می تواند هزینه جداگانه داشته و یا روی اتاقتان حساب شده باشد. غذاهای برزیلی خوبی را در کنار دیگر انتخاب هایتان می توانید در اینجا میل کنید.
امکانات اتاق های هتل م ود پلازا
بیش از 400 واحد اتاق در این هتل قرار دارد که همگی دارای تلویزیون صفحه تخت می باشند که تمامی کانال های جهانی را پوشش می دهد. از دیگر امکانات اتاق های این هتل می توان سرویس اتاق های هتل دارای وسایل بهداشتی نظیر شامپو، صابون، حوله و … به همراه سشوار و صندوق پول و لپ تاپ، دمپایی، وای فای رایگان، تلفن و میز اتو را نام برد. تمامی اتاق ها مجهز به سیستم تهویه هوای مطبوع می باشند و اتاق های این هتل به صورت روزانه تمیز می شود. در صورتی که با نوزاد خود به این سفر می آیید, می توانید در خواست گهواره بدهید. برای ک ن بالای ی ال نیز تخت جداگانه در نظر گرفته می شود.
منبع : http://digesangi.blog.ir/1397/06/19/معرفی-هتل-مکسود-پلازا-در-سایوپایولو
تجهیزات کافی شاپی

درخواست حذف اطلاعات
در راه اندازی کافی شاپ, ید تجهیزات کافی شاپ, میز کافی شاپ از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در صورتی که تجهیزات کافی شاپ را به دقت انتخاب نکرده باشید, کار ها به خوبی پیش نمی رود و نمی توانید به صورت حرفه ای عمل نمایید. در نتیجه مشتری های شما ناراضی می مانند و نمی توانید به صورت یک کافی شاپ حرفه ای و موفق عمل کنید. تیم تخصصی راه اندازی رستوران، فست فود و کافی شاپ الفبارست تجهیزات کافی شاپ طبق فهرست زیر توصیه می شوند. همین طور می توانید برندهای مورد تائید این تجهیزات را نیز مشاهده نمایید. دستگاه اسپرسو
برندها: astoria, bezzera, casadio, conti, dallacorte, faema, gastroback, la cimbali, la mazocco, la spaziale, san marco, sanremo, simonelli, wmf
دستگاه آسیاب قهوه
برندها: baratza, bezzera, compak, counill. faema, fiorenzato, la cimbali, la spaziale, mazzer, san marco, simonelli
دستگاه قهوه ساز
برندها: gmcw, marco
دستگاه شیرگرمکن
برندها: bras
دستگاه مخلوط کن
برندها: bermuda, blendtec, ceado, hamilton beach, vitamix
دستگاه شیکر
برندها: ceado, hamilton beach, waring
دستگاه آب پرتقال گیری تمام اتوماتیک
برندها: frucosol, zumex, zumoval
دستگاه آب میوه گیری
برندها: ceado, cunill, gastroback. santos, zitto, zumex
تجهیزات آشپزخانه کافی شاپ دستگاه شربت سردکن
برندها: bras
دستگاه یخ در بهشت
برندها: bras, elemco
دستگاه گل خامه زن
برندها: frigomat, isi, mussana, san marco
دستگاه ساندویچ میکر- پنینی
برندها: anvil, gam, ramata, sgs, waring
دستگاه وافل ساز
برندها: anvil, gastroback, kranpouz, nemco, roller grill, sgs, thor, waring
دستگاه ک ساز
برندها: anvil, gastroback, krampouz, roller grill, sgs, thor
دستگاه تستر نان
برندها: anvil, hatco, roller grill, thor
دستگاه پاستاپز
برندها: anvil, sirman, thor
دستگاه بن ماری گرم
برندها: anvil, thor
دستگاه سالاماندر
برندها: anvil, bakers pride, imperial, thor
دستگاه سرخکن رومیزی
برندها: anvil, apw, thor, waring
دستگاه گریل
برندها: anvil, apw, mareno, mbm
دستگاه هات داگ پز
برندها: anvil, sirman, thor
دستگاه فر کانوکشن
برندها: anvil, mbm, primax, rational, tecnoeka, zanussi
دستگاه شوکیک
برندها: anvil, empro, star, turbo
دستگاه تاپینگ بستنی
برندها: anvil, isa
دستگاه ویترین گرم
برندها: anvil
دستگاه همزن
برندها: fama, hamilton beach
دستگاه یخساز
برندها: barline, brema, brica, electrolux, itv, manitowoc, masterfrost, migel, scotman, ، الکتروکار
دستگاه بویلر آب جوش
برندها:marco, curtis, g- masterمنبع : http://digesangi.blog.ir/1397/06/18/تجهیزات-کافی-شاپی
جنگل اسرار آمیز ویستمن انگلستان

درخواست حذف اطلاعات
در سراسر جهان جنگل های بسیار زیبایی وجود دارند که گشت و گذار در هر یک از آن ها می تواند دنیای بی نظیری از طبیعت را به روی شما بگشاید.

جنگل ویستمن انگلستان یکی از دیدنی ترین جنگل های دنیا و در عین حال اسرارآمیز ترین آن هاست. برای بازدید از این جنگل زیبا و اسرارآمیز می توانید قیمت تور اروپا پاییز 97 را در آدرس زیر جستجو کرده و بهترین تور اروپا را از این طریق یداری نمایید:
http://www.parmidatours.com/tours/6

جنگل ویستمن یک جنگل بلوطی در منطقه ی دارتمور انگلستان بوده و در بخش جنوب غربی این منطقه قرار گرفته است.

آب و هوای مرطوب و منحصر به فرد این منطقه از خاک انگلستان موجب شده تا گیاهان و درختان جنگل ویستمن زیر لایه ای از خزه قرار بگیرند. حتی سنگ ها و دیگر پوشش های این جنگل نیز لایه ای از خزه های سبز روشن و تیره را روی خود دارند. در بخشی از قسمت ها به حدی لایه ی خزه ضخیم است که به سختی می توان آن را کنار زده و به لایه های زیرین رسید.

در بخش های دیگر پوشش های خزه ای توده های بزرگی ایجاد کرده و شکل داده اند که به خودیه خود یک گونه ی گیاهی به چشم می آیند.جالب است بدانید که طی صد سال گذشته، مساحت زمین جنگل ویستمن دو برابر شده و قدیمی ترین درخت این منطقه نیز چیزی در حدود 400 سال عمر دارد.

زمانی که به جنگل ویستمن قدم بگذارید متوجه می شوید که این جنگل تا چه حد پررمز و راز بوده و گیاهان موجود در آن چه قدر عجیب و اسرارآمیز هستند.

افسانه های بسیاری درباره ی جنگل ویستمن به گوش می رسد که بعضی از آن ها به راستی عجیب و باور ن ی هستند. در قسمت هایی از این جنگل صداهای غریبی به گوش می رسد که گاها به صدای جیغ زنی می ماند. از همین رو افسانه های متعددی از به اسارت گرفته شدن یک زن در جنگل ویستمن و شکنجه ی وی گفته می شود که به این صدای جیغ نسبت داده شده ست. البته در واقعیت به نظر می رسد که به دلیل پیچیدن باد در میان شاخه های پر پیچ و تاب درختان این صدای جیغ تولید می شود.
بیشترین ح جادویی و عجیب جنگل ویستمن را زمانی که هوا مه آلود باشد تجربه خواهید کرد. در این شرایط هر چیزی که در شرایط عادی در این جنگل طبیعی به نظر می رسد، ح ی وهم آلود و خیال انگیز به خود خواهد گرفت.

در این شرایط عجیب نخواهد بود اگر یک موجود عجیب و غریب را نیز در اینجا مشاهده کنید و یا یک صدای ترسناک به گوشتان برسد.

در واقع می توان گفت که در هوای مه آلود قدم گذاشتن به جنگل ویستمن شجاعت زیادی می طلبد.منبع : http://digesangi.blog.ir/1397/06/17/جنگل-اسرار-آمیز-ویستمن-انگلستان
صندلی اپن مدل هلنا

درخواست حذف اطلاعات
قیمت صندلی های اپن پایه ف ی با توجه به طراحی و جنس به کار رفته در ساخت آن ها متفاوت خواهد بود. مشتری بسته به این که صندلی ها را برای چه فضایی نیاز داشته باشد و یداری کند، میان صندلی های اپن پایه چوبی یا پایه ف ی انتخاب خواهد داشت.
معمولا مشاور راه اندازی کافی شاپ توصیه می کند که برای فضای کافی شاپی از صندلی های اپن پایه چوبی استفاده شود. زیرا غالبا صندلی های اپن پایه چوبی با دکوراسیون و طراحی داخلی کافی شاپ ها همخوانی دارد و صندلی های اپن پایه ف ی را شاید بیشتر در فست فودها شاهد باشیم.
اما مشتری هایی که قصد ید صندلی اپن برای فضای منزل خود دارند نیز غالبا به سراغ صندلی های اپن با پایه ی ف ی و روکش کرومی می روند. زیرا این صندلی ها روی کف پوش های سنگ جلوه ی فوق العاده ای داشته و اگر مرتبا برق انداخته شوند، چهره ی لو و جذابی ایجاد خواهند کرد.
یکی از صندلی های اپن پایه ف ی با روکش کروم که براقی و جلوه ای عالی دارد، صندلی اپن مدل هلنا می باشد که در اینجا به صورت مختصر آن را مورد بررسی قرار می دهیم.
بررسی تخصصی صندلی اپن پایه ف ی هلنا
صندلی پایه ف ی هلنا از گروه صندلی های اپن دارای پایه ی ف ی با سطح مقطع زمینی دایره ای شکل می باشد. این صندلی اپن یک رکاب برای قرار دادن پا دارد و اهرم تنظیم ارتفاع آن نیز درست زیر نشیمن صندلی قرار گرفته است.

در بخش نشیمن صندلی یک صفحه ی تخت با تکیه گاه کوتاه را شاهد هستیم که تا حدودی می تواند به وضعیت شخصی که روی آن می نشیند، استحکام و راحتی بیشتری ببخشد.
روکش بخش نشیمن می تواند در رنگ های متنوع و همین طور دو جنس چرمی یا پارچه ای انتخاب شود. اما ما غالبا به جهت طراحی خاص در مورد صندلی های اپن روکش چرمی را ترجیح می دهیم. روکش های چرمی در صورتی که از جنس مرغوب استفاده شده باشد، دوام بالاتری داشته و به لحاظ نظافت و تمیز نیز راحت تر هستند.

ساختار صندلی اپن پایه ف ی هلنا کاملا ف ی بوده و اتصالات آن از نوع جوش آرگون هستند. اگر چه قیمت صندلی اپن هلنا چندان ارزان نمی باشد، اما مشتری با ید این صندلی اپن می تواند اطمینان داشته باشد که محصول یداری شده با طول عمر بالا و دوام زیاد به وی ارائه شده است.
منبع : http://digesangi.blog.ir/1397/06/18/صندلی-اپن-مدل-هلنا
معرفی تجهیزات رستوران

درخواست حذف اطلاعات
همانطور که می دانید راه اندازی رستوران, نیاز به وسایل و تجهیزاتی تخصصی دارد که در ادامه ی مطلب به بررسی برخی از این تجهیزات داخلی رستوران می پردازیم. اگر قصد راه اندازی رستوران دارید با ما همراه باشید.
1. کانتر گرم خورشت
کانتر گرم خورش یکی از مهم ترین تجهیزات خط سلف سرویس در کنار دستگاه هایی نظیر کانتر قاشق و چنگال, کانتر سرد, یخچال نوشیدنی و یخچال دسر می باشد. مشخصات فنی کانتر گرم خورش این دستگاه از قوطی فولادی 30 در 30 با ضخامت 2 میلی متر ساخته شده است. دوجداره می باشد و جداره ی داخلی ورق استیل خشدار 304 ضد زنگ ضخامت 0/8 میلی متر قسمت بیرونی ورق mdf هایگلاس agt ترکیه است. سطح رویه و ریل تماما از جنس سنگ مصنوعی (کورین) می باشد. مجهز به المنت آلمانی 2000 وات و فلوتر استیل است. شیر ورود و وج آب جهت راحتی در استفاده می باشد. این محصول دارای 8 عدد قابلمه ی استیل درب دار با گنجایش 16 لیتر است. سیستم روشنایی در سطح و نمای دستگاه در آن تعبیه شده است.
2. ترولی آب چکان
از ترولی آبچکان جهت خشک ظرف های شسته شدده در رستوران ها, تالار های پذیرایی و آشپزخانه های صنعتی استفاده می شود. این محصول بسیار محکم و مقاوم است و توان تحمل وزن همه ی ظروف شسته شده را دارد. در این محصول از چرخ های گردان ترمز دار بسیار با کیفیت و با مقاومت بالا استفاده شده است تا به هنگام جا به جایی دچار مشکل نشوید. است بدانید که چرخ های مرغوب این محصول موجب می شود به هنگام جابه جایی دستگاه با ظروف شسته شده اجازه ی ایجاد آلودگی صوتی نمی دهد و به راحتی می توانید دستگاه را جا به جا نمایید. مشخصات فنی دستگاه ترولی آب چکان - سایزهای استاندارد 100 و 120 سانتی متر در 2 ، 3 و 4 طبقه . - اسکلت از قوطی استیل 30*30 به ضخامت 1/5 میلی متر به دلیل مقاومت بالا . - دارای چرخ لو ترمزدار نمره 10 . - سبدها از جنس استیل و یا روکش یو پی وی سی براساس درخواست مشتری . - سبدها شامل جای دیس ، جای سینی و لیوان . - قابل طراحی و تولید در ابعاد استاندارد و سفارشی مطابق با درخواست مشتری .
3. دستگاه استریل چاقو
این دستگاه به منظور امن ترین و موثر ترین دستگاه جهت اطمینان از بهداشتی بودن چاقوها در زمان مصرف و پس از مصرف می باشد .این دستگاه از استیل ضد زنگ ساخته شده است و به وسیله ی اشعه ی فرابنفش قابلیت از بین بردن 99 در صد باکتری ها را دارد. امکانات دستگاه استریل چاقو این دستگله از استیل ضد زنگ ساخته شده است. نور فرابنفش دارد. تایمری جهت زمان بندی کار در آن گذاشته شده است. درب آن قابلیت قفل شدن دارد. بر روی دیوار نصب می شود. دارای نگهداره ی متحرک نیز می باشد. مشخصات فنی دستگاه استریل چاقو طول و عرض و اتفاع این محصول به ترتیب, 510 میلی متر, 120 میلی متر و 600 میلی متر است. وزن این دستگاه 8 کیلو گرم و ظرفیت آن 14 عدد چاقو می باشد.منبع : http://digesangi.blog.ir/1397/05/08/معرفی تجهیزات رستوران
گزارش تصویری دیجیاتو از آ ین روز نمایشگاه الکامپ

درخواست حذف اطلاعات
سرانجام آ ین روز نمایشگاه الکامپ نیز از راه رسید و بازدیدکنندگان این روز را هم با شکوه هر چه تمام تر به پایان رساندند.
وزیر ارتباطات که در مراسم افتتاح نمایشگاه الکامپ حضور داشت، در آ ین روز این نمایشگاه نیز حاضر شده و همین طور وزیر ارشاد، رئیس کمیسیون مخابرات مجلس و دبیر دفاتر پیشخوان ت را در روز آ نمایشگاه الکامپ دیدیم.
دوربین دیجیاتو روز آ نمایشگاه الکامپ را نیز با تصویربرداری قاب بندی کرده است که در زیر نگاهی به آن ها می اندازیم.


منبع : http://digesangi.blog.ir/1397/05/10/گزارش-تصویری-دیجیاتو-از-آخرین-روز-نمایشگاه-الکامپ
در رستوران داری, چگونه با ش ت مواجه نشویم؟

درخواست حذف اطلاعات
یکی از پر طرفدار ترین ب و کار در جوامع امروزی راه راه اندازی رستوران است که کار چندان ساده هم نیست. راه اندازی رستوران در تهران احتیاج به رعایت مسائل مهمی دارد که سبک و سنگین رقبا یکی از مهم ترین درگیری های شما پیش از شروع کار می شود. حال در مطلب زیر مسائلی را به شما آموزش می دهیم تا رستوران خود را بدون آنکه ش ت بخورد, راه اندازی نمایید. با ما همراه باشید تا جزئیات مهمی را در اختیارتان قرار دهیم.
چگونه یک رستوران بدون ش ت راه اندازی نماییم؟
پس از آن که شما ب و کار رستوران داری خود را راه اندازی می نمایید, مطمئنا با مشکلات بسیاری رو به رو خواهید شد. بهتر است بدانید که با اجرا بهترین ایده ها برای رستوران, داشتن بهترین دستور پخت, داشتن بهترین سرآشپز و یا هزاران مسئله که برای مدیریت درست آن به عنوان مدیر رستوران به خود می بالید, می بایست در نظر داشته باشید که هیچ یک از مسائل ذکر شده موفقیت شما در ب و کارتان را ضمانت نمی کند. در واقع صنعت رستوران داری, رسیک بسیار بالایی دارد, جالب است بدانید که طی مطالعاتی در کرنل آمریکا که یکی از معتبر ترین ها برای صنعت مهمان نوازی در دنیا شناخته شده است, نشان داده است که تقریبا یک چهارم رستوران هایی که به تازگی راه اندازی شده اند, در سال اول شروع به کار, ش ت می خورند. لازم به ذکر است که این نسبت در سال دوم دو برابر است. این آمار به معنای آن است که رستوران هایی که سال دوم راه اندازی خود را سپری می کنند, کاملا در معرض ش ت قرار دارند. در نظر داشته باشید که این مطالعات و آمار در آمریکا صورت گرفته است, لازم به ذکر است که این آمار نیز با کشور ایران هم تفاوت چندانی ندارد. رشد سریع رستوران های شهر تهران و یلی از شهر های بزرگ دیگر کشور, موجب اشباع شدن این در صنعت در کلان شهر ها شده و هرچقدر این روند ادامه پیدا می کند, کار رستوران داران سخت تر شده و پیچیده تر می شود. جالب است بدانید که حتی رستران هایی که 2 سال اول خود را می گذارنند و تقریبا به یک ثبات می رسند, هر چه پیش تر می روند با مشکلات و معضلات جدی تر و حتی جدید تری رو به رو می شوند که موجب می شود ب و کارشان در معرض خطر قرار گیرد. در مطلب زیر قصد داریم پیشناهاداتی ب مدیران رستوران ها بدهیم تا به ب و کارشان کمک کند. با ما همراه باشید تا این مسائل را مورد بررسی قرار دهیم. خود را برای ساعات طولانی آماده نمایید
اگر می خواهید در صنعت رستوران داری موفق شوید, یک تعهد کاری قوی را باید امضا کنید. معمولا مدیران رستوران در هفته نزدیک به 90 ساعت برای کار در رستوران وقت خود را صرف می کنند. به این معنا است که حدود 44 ساعت بیشتر از حد مجاز در هفته کار می کنند. کار رستوران داری تعطیلی ندارد. صبح, ظهر, شب باید برای آن وقت بگذارید. مدیر رستوران باید به موارد زیر بپردازد تا به موفقیت در ب و کار خود برسد. 6 صبح رسیدن به رستوران 6:30 در صورتی که کف آشپزخانه به انداز ی کافی تمیز نیست, شروع کنید کف آن را تمیز کنید. 6:55 صورت اموال را چک کنید و اگر کم و ری بود، بر اساس مدل کنترل هزینه رستوران تان سفارش دهید. 7:45 قرار دادن برگه های سفارش در محل مخصوص به خود. 8:00 وجوه صندوق ها و صندوق را بررسی نمایید. در صورت وم وجوه نقد را به حساب بانکی تان واریز می کنید. 9:00 کارمندان شیفت صبح وارد رستوران می شوند. 9:35 در صورتی که هر کدام از کارکنانتان ح خواب آلودگی دارد به صورت شافهی به او متذکر شوید. 9:45 در صورتی که کارمندی با 45 ددقیقه تاخیر می آید می بایست به او تذکر کتبی بدهید. 10:00 یکی از کارکنان نیامده، با او تماس می گیرید یا بر روی پیغام گیرش پیام می گذارید. 10:00 به دو نفر از پرسنل شیفت بعد از ظهر تماس می گیرید تا یکی جای فرد غایب را پر کند. 10:30 جلسه توجیهی روزانه تان را با کارکنان برگزار می کنید. 11:00 درب رستوران را برای پذیرایی نهار باز می کنید. بهتر است بدانید که بدون برنامه ریزی از پس تمامی موارد ذکر شدده بر نمی آیید, چراکه حجم بالای کار این اجازه را به شما نمی دهد.
حسابدار خود باشید
باید به صورت کاملا حساب شده, حواستان به حقوق پرسنل, پیش بینی درآمد, بودجه های اجرایی, ید های روزانه و هفتگی, کنترل هزینه باشد و مراقب سود و زیانتان باشید.
ریسک کار را مدیریت نمایید
به احترام به مشتری, بهداشت, کنترل مهمان ناراضی, مسمومیت و خیلی مسائل دیگر اهمیت ویژه ای قائل شوید. هر یک از مشکلای که از قبل به ریسک آن ها اهمیت نداده اید ممکن است دردسر بزرگی برایتان ایجاد نماید.منبع : http://digesangi.blog.ir/1397/05/17/در-رستوران-داری-چگونه-با-شکست-مواجه-نشویم
فست فود و تجهیزات آن

درخواست حذف اطلاعات
افرادی که فست فود دارند و یا قصد راه اندازی یک فست فود معمولی را دارند نیاز به تجهیزاتی دارند که بتوانند غذا های مربوطه را آماده سازی نمایند در مطلب زیر به بررسی برخی از تجهیزات فست فود که لازم و مورد نیاز است, می پردازیم. با ما همراه باشید.
پمپ سس
در اغذیه فروشی ها و فست فود ها از پمپ سس استفاده می شود. سه ظرف سس برای این پمپ طراحی شده است که مشتری می تواند هر کدام را که دوست دارد انتخاب نماید. همان طور که می دانید برای بهداشتی بودن لازم است که دستگاه از استیل ضد زنگ ساخته شده باشد. قیمت این دستگاه با توجه به کارآیی و سلامت آن برآورد می شود, که معمولا قیمتی ماملا مقرون به صرفه دارند. مشخصات فنی پمپ سس
این محصول از استیل ضد زنگ ساخته شده است و به سدگی تمیز می شود و آلودگی کمتری به خود جذب می کند.
دستگاه کباب ترکی رو میزی
در صورتی که فضای فست فود شما کوچک باشد, می توانید از دستگاه کباب ترکی رومیزی استفاده کنید که مخصوص پخت انواع کباب ترکی است. بهتر است بدانید که ریشه ی کلمه ی دونر کباب از زبان ترکی آمده ست و دونر به معنای چرخان و چرخنده است. گوشت و مرغی که توسط یک میله عمودی گردان در میانه دستگاه پخته شوند را به آن دونر کباب گویند. در این دستگاه دیگر قفسه ای در زیر دستگاه وجود ندارد و جهت استفاده از آن حتما باید بر روی یک سطح بلند قرار بگیرد. ارتفاع سیخ 90 سانتی متر و 7 شعله سرامیکی متحرک در این دستگاه قرار دارد. در زیر دستگاه سینی قرار دارد که روغن مازاد را می توان از آن قسمت جمع آوری کرد. این دستگاه با گاز شهری و کپسولی کار می کند و توانایی چرخش سیخ در صورت عدم وجود برق وجود دارد. این دستگاه انواع مختلفی دارد و توان پخت 50 و 90 کیلوگرم کباب ترکی را دارد. مشخصات فنی کباب ترکی رو میزی
- ابعاد دستگاه : 80*60 در ارتفاع 110 سانتی متر - بدنه دستگاه تماماً از استنلس استیل خشدار به ضخامت 0/8 میلی متر - دارای هفت عدد شعله سرامیکی متحرک به منظور تنظیم فاصله شعله و سیخ جهت پخت بهتر - سیخ استیل به قطر 18 میلی متر - دارای موتور با توان جابجایی 50 و 90 کیلوگرم و 2/5 دور در دقیقه ، تک فاز 220 ولت - دارای ولوم مجزا برای هر قسمت به منظور تنظیم بهتر دمای پخت - دارای سینی تخلیه روغن مازاد - قابلیت استفاده با گاز شهری و کپسولی - قابلیت چرخاندن سیخ در صورت عدم وجود برق - دارای ریل به جهت مهار فریم شعله ها و تعیین فاصله مناسب با سیخ - قابل طراحی و تولید در ابعاد استاندارد و سفارشی متناسب با نیاز مشتریمنبع : http://digesangi.blog.ir/1397/05/21/فست-فود-و-تجهیزات-آن