تیتر یاب جدیدترین مطالب و اخبار فارسی

برند چه تفاوتی با شهرت دارد؟

مطلب با عنوان برند چه تفاوتی با شهرت دارد؟ از وبسایتهای مرجع دریافت و با درج لینک مستقیم منبع آن نمایش داده شده است. در صورتیکه مطالب نمایش داده شده شایسته تذکر میباشد، بر روی لینک درخواست حذف کلیک نمائید تا از دسترس عموم خارج گردد.برند چه تفاوتی با شهرت دارد؟

درخواست حذف اطلاعات
برند brand و شهرت reputation بسیار محکم به یکدیگر متصل اند اما مترادف نیستند. زیرا که در بسیاری از شرکت ها در هنگام شروع پروژه مدیریت برند یا برندینگ، با این مسئله روبرومی شویم و از مدیران می شنویم که پروژه برند را به پروژه شهرت ونام تجاری برای فهم بهتر نیروی های انسانی سازمان خود، ترجمه می نمایند. حتی مدیری درخواست می نمایند که ما نیز از واژه شهرت سازی به جای برندسازی استفاده نماییم.
این مورد بسیار عادی است که عموم مردم، برند داشتن را با شهرت داشتن مترادف می دانند.
با توجه به اینکه برند و شهرت هردو از نوع دارایی های نامشهود (ناملموس/ غیر عینی) شرکت هستند، این ناملموس بودن سبب می شود که تفسیر ی انی از این دو واژه در ذهن مدیران ایجاد گردد. همچنین موجب شده است تا گرایش و هدف گذاری مدیران به برندسازی و ایجاد شهرت از یک مسیر واحد برنامه ریزی گردد.
شهرت و برند، هردو از مسیر برقراری ارتباط با مخاطب شکل گرفته و به دنبال بهبود شناخت و درک مخاطب از کالا یا خدمت هستند.
عملکرد برند دارای ماهیت چندگانه و اثری افزاینده دارد. هدف از برند و عملیات برندسازی، ایجاد اشتیاق و تمایز است. تحریک یداران به پرداخت وجه بیشتر برای محصولات و خدمات سازمان به جای اینکه آن پول را جای دیگر صرف نمایند. شهرت حاصل جمع کل سوابق کاری سازمان است.
به زبان ریاضی می توانیم عملکرد برند را به عمل ضرب و شهرت را با عمل جمع تشبیه نماییم.
پس شهرت عبارت است حاصل جمع فعالیت ها و اظهارنظرهای گذشته تا امروز سازمان است. در این ح برند ساخته می شود که این شهرت به را ب درآمد و پول نزدیک نماید. پس یکی از وظیفه مدیریت برند، حفاظت از شهرت سازمان به منظور حفظ اعتماد و اعتبار است.
برند نقشی پویا و کنش گرا، اما شهرت نقشی ت عی دارد. ولی هر دو برای سازمان ضروری است.هر یک می تواند دچار مشکل شده و آسیب ببینند و آسیب یکی بر دیگری تأثیر خواهد گذاشت. برای خواندن ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک نمایید. تفاوت برند و شهرت در چیست؟ کلمات کلیدی:برند-برندسازی-آموزش برند-مشاوره برند-برندینگمنبع : http://brandztech.persianblog.ir/post/51